Infoservis

Výrobky Hörmann na letišti i v automobilce

Vizualizace areálu nového logistického parku Ostředek u dálnice D1. Zdroj: CzechWarehouses

Společnost Hörmann vnímají klienti především jako producenta kvalitních garážových vrat a vchodových a interiérových dveří pro obytné objekty. Ale s produkty této značky se lze setkat rovněž v řadě průmyslových, obchodních nebo logistických areálů, z nichž mnohé patří mezi stavebně velmi náročné.

V současnosti jednou z nejprestižnějších zakázek v této skupině představuje dodávka pro Brno Airport Logistic Park, který se nachází v bezprostřední blízkosti brněnského letiště v Tuřanech.

Moderní logistický areál

Jde o moderní logistické a skladovací prostory, jejichž výjimečnost je umocněna ideální kombinací letecké, silniční a železniční dopravy. V současné době jsou v provozu tři ze čtyř plánovaných hal, ona čtvrtá (Hala B) by měla být dokončena letos na podzim.

Haly jsou průběžně vybavovány řadou produktů se značkou Hörmann. Jedná se například o vrata SPUF42 3×3 m, nakládací můstky HLS-2-F 2×2,5 m s výklopem, gumové nárazníky DB15, těsnicí límce DSL 3500×3500 mm nebo o vjezdová vrata 4×5 m s integrovanými dveřmi s nízkým prahem a „panikovým“ kováním pro možnost úniku. Hala D, která je určená hlavně přepravcům kusových zásilek, je osazena sklopnými hliníkovými překládacími plechy typu KBS.

Dodávky pro největší automobilku

Zakázku pro významnou automobilku TPCA. v Kolíně – Ovčárech získala společnost Hörmann v těsném souboji s dalšími významnými konkurenty z oboru.

Automobilka TPCA (Toyota Peugeot Citroën Automobile) je společným podnikem japonské firmy Toyota Motor Corporation (TMC) a francouzské PSA Group a zároveň největší výrobcem automobilů na světě. V tomto roce probíhá v kolínské pobočce rozšíření výrobního závodu, a proto se zde staví rovněž nová výrobní hala pro kompletaci vozů.

Do konce letošního roku je od společnosti Hörmann plánována obsáhlá dodávka, která se skládá z 6 nakládacích můstků s výsuvným čelem typu HTL-2 včetně gumových nárazníků, 6 plachtových těsnicích límců typu DSL, 18 sekčních průmyslových vrat SPU F42 s průmyslovým pohonem, 10 rychloběžných celoprůhledných fóliových vrat V 6020TRL, 2 protipožárních foliových textilních uzávěrů Flexfire, 6 párů ocelových pozinkovaných navaděčů a 64 ocelových ochranných sloupků. Zahájení montáže všech komponentů je plánováno na polovinu letošního září.

Nový logistický park

Zcela nové logistické centrum vznikne u dálnice D1 v lokalitě Ostředek. Areál je investicí nového partnera, který má zkušenosti především v bytových a obchodních centrech. Plánovaný logistický park se bude skládat ze 3 objektů o celkové rozloze 26 000 m2.

Firma Hörmann je dodavatelem například nakládacích můstků HLS 2, vrat SPU F42 s motorem a těsnicích límců.

Náročná montáž pro pilu ve Štětí

Na pozemcích papírny Mondi u severočeského Štětí vzniká nová pila na dřevo Labe Wood. Jedná se o projekt za více než 100 milionů EUR a Mondi při něm spojila své síly s dalšími investory z Rakouska a Slovenska.

Hörmann do Štětí dodává hlavně rolovací vrata Decotherm DD a sekční vrata SPU F42. Jejich montáž je zde skutečně náročná, protože jsou atypicky umísťována, navíc s milimetrovou přesností a s minimálním potřebným prostorem.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*