Infoservis

Wienerberger nepřerušil podporu středním stavebním školám

Společnost Wienerberger, s.r.o., výrobce pálených cihel Porotherm a střešní krytiny Tondach, nezastavila v období přerušení výuky z důvodu epidemie Covid 19 svoji podporu středních škol. Historicky 11. ročník oblíbené „Soutěže o nejlepší projekt“ byl úspěšně odstartován a díky rychlé úpravě pravidel a zavedení elektronického řešení se zapojilo poměrně velké množství studentů. Soutěž se pedagogům a studentům v maximální míře přizpůsobila a stala se více online. Mladí lidé tak vesměs využili svého času na přípravu projektů a do letošního ročníku se jich přihlásilo 111 z 20 středních průmyslových škol stavebních z celé republiky. Pro budoucí vyhlídky českého stavebnictví je to velmi pozitivní zpráva.

Letos se do soutěže přihlásilo celkem 64 studentů třetích ročníků v kategorii Projekt rodinného domu a 47 studentů čtvrtých ročníků v kategorii Projekt občanské a bytové stavby. Účastníci obou kategorií se opět mohli ucházet i o speciální ocenění pro Nejlepší projekt s použitím střešních výrobků značky Tondach. Této možnosti využilo 51 studentů.

V prvním soutěžním školním kole vyberou specialisté společnosti Wienerberger spolu se zástupci vedení a odborných pedagogů jednotlivých škol tři nejlepší soutěžní práce v každé kategorii a za každou registrovanou školu. Zároveň vyhlásí také speciální cenu pro nejlepší dílo s použitím střešní krytiny Tondach. Kromě dobrého pocitu a prestiže se autoři nejlepších projektů, jejich domovské školy a odborní pedagogové, kteří je při práci vedli, dočkají také motivační finanční odměny.

Všechny oceněné projekty postoupí do druhého celostátního kola, kde odborná porota vybere absolutní celkové vítěze. Slavnostní vyhlášení výsledků finále soutěže se již tradičně uskuteční v rámci veletrhu FOR ARCH 2020 v expozici společnosti Wienerberger. Ten letos proběhne ve dnech 22. – 26. 9. 2020.

Zároveň jsme v loňském roce vydali k příležitosti výročí 10 let Soutěže o nejlepší projekt souhrnnou publikaci, která mapuje počátky soutěže, obsahuje statistiky, rozhovory s vítězi, co jim osobně soutěž přinesla atp. Ke stažení ZDE.

Pravidla soutěže a veškeré potřebné informace jsou k dispozici na https://www.wienerberger.cz/o-nas-a-kontakty/spoluprace/souteze-a-partnerstvi/soutez-o-nejlepsi-projekt.html
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*