Infoservis

Wienerberger se účastní festivalu Týden vědy a techniky

Společnost Wienerberger se aktivně zúčastní 19. ročníku festivalu vědy, který pod názvem „Týden vědy a techniky“ pořádá Akademie věd ČR. Jde o největší akci svého druhu na našem území. Svou účastí dává Wienerberger najevo, že dnešní stavebnictví, byť se stále neobejde bez tradičních postupů, je moderním průmyslovým odvětvím rychle využívajícím výstupy aplikovaného výzkumu.

Společnost Wienerberger se zapojuje do bohatého programu 19. ročníku Týdne vědy a techniky pořádaného Akademií věd ČR, který probíhá ve dnech 11.–17. listopadu 2019 na mnoha místech České republiky. Bude se prezentovat formou odborné přednášky s názvem Program Wienerberger e4 dům: Domy budoucnosti, která se uskuteční ve čtvrtek 14. 11., v čase od 16:45 v sídle Akademie věd na Národní tř. 1009/3.

Vedle tradičního představování vědeckých pracovišť, univerzit a obvyklých technologických odvětví dostává prostor i stavebnictví. Wienerberger chce demonstrovat skutečnost, že stavebnictví drží krok s dobou. Receptura a způsob zpracování tradičních materiálů se posunuly tak, aby cihelné výrobky byly ještě více ekologické, energeticky efektivní a ekonomicky úsporné v souladu s dnešními vysokými požadavky na trhu.
Téma přednášky je zaměřeno na moderní koncept bytové výstavby Wienerberger e4 dům opírající se o čtyři pilíře pro jedinečný domov – energie, ekonomika, ekologie a estetika.

Wienerberger se vedle této konkrétní aktivity zapojuje do Týdne vědy a techniky i jako jeho podporovatel a stal se jedním z jeho hlavních partnerů. Úsilí společnosti Wienerberger souzní s její snahou o podporu českého odborného školství a vzdělávání odborníků ve stavebnictví. Firma podporuje školy a studenty napříč strukturou českého školství počínaje oborovými učňovskými školami a konče technickými univerzitami.

„Snažíme se v mladých lidech vyvolat zájem o nové stavební technologie a přitáhnout je k řemeslu a oboru, který je u nás v poslední době stále více opomíjen, ale bez něhož se žádná ekonomika neobejde,“ říká jednatel společnosti Ing. Kamil Jeřábek. „Všichni chceme slušně a udržitelně bydlet, ale kvalitní cihlové domy se samy nepostaví,“ dodává.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*