Technologie

Bezespárová absorpční omítka

Bezespárový systém Fade®

Každý architekt, projektant či investor musí v dnešní době přemýšlet nad problematikou ideální akustiky svého projektu. Uvědomují si totiž nežádoucí dopady, které s sebou nese nesprávná hladina hluku. Spojení akustické absorpce a architektonického návrhu ale není snadné. Proto společnost Ecophon uvedla na český trh unikátní řešení s názvem Fade®. Jedná se o systém omítky s vynikajícími akustickými vlastnostmi, který vytvoří hladký a bezesparý povrch vhodný do každého interiéru. Mezi hlavní výhody Fade®patří snadná instalace i údržba a hlavně tvárnost. Ta umožňuje montáž na všechny typy povrchů včetně klenutých či zakřivených stropů.

Akustika

Oproti konkurenci má bezespárový systém Fade®nadstandardní akustické vlastnosti, a to i díky své struktuře s velmi otevřenými póry. Jeho výjimečnou absorpci hluku podporují také anorganické materiály a perlit v patentované receptuře. Bezespárová omítka Fade®má vlastnosti podhledu klasifikovaného do absorpční třídy A.

Existuje celkem pět absorpčních tříd nesoucí označení A až E, přičemž třída A představuje nejvyšší úroveň pohlcení zvuku. Díky svým atributům také Fade®napomáhá ke splnění požadavků na dobu dozvuku, které stanovuje certifikace LEED. Tento dobrovolný certifikační program budov si klade za cíl ochránit životní prostředí během výstavby a následně v rámci provozu. Kromě toho má významný vliv na provozní náklady objektů i na zdraví a produktivitu jejich uživatelů.

Flexibilita

Možnosti akustické omítky Fade®jsou všestranné. Je možné ji nanášet na podklad, který není dokonale rovný a během instalace se dá jednoduše tvarovat i ohýbat. Proto může být Fade® aplikován prakticky na každý povrch – tedy i na stěny, klenby či zakřivené stropy.

„Umožňuje tak vytvořit optimální akustické podmínky nejen ve velkých komerčních, kancelářských a volnočasových prostorách, ale i ve školách, galeriích či restauracích. Dokonce je díky své tvárnosti a bezespárovému vzhledu vhodná i do historických či památkově chráněných objektů,“ říká David Horecký, Sales Manager společnosti Ecophon pro Českou republiku.

Omítka Fade®je nabízena v širokém spektru barev RAL a NCS a ve dvou povrchových úpravách (ultra hladký a hladký povrch) tak, aby vyhovovala designově náročným požadavkům.

Instalace a údržba

Samotná instalace je snadná a rychlá (viz příloha TZ). Vytvoří hladký a bezesparý povrch se zajištěním akustického komfortu. Anorganický a antistatický povrch zajistí dlouhou životnost, stálost barvy a velkou odolnost vůči UV záření i vlhkosti. Je odolný v jakémkoli prostředí, a navíc nevyžaduje žádnou údržbu.

Životní prostředí

Při výrobě akustické bezespárové omítky Fade® jsou používány výhradně obnovitelé zdroje a v samotném produktu nejsou použity žádné nebezpečné chemické látky ani těkavé organické látky (VOC), proto přispívá ke zdravému vnitřnímu prostředí budov.

Ukázka instalace

Více informací o produktu poskytne video, které můžete zhlédnout ZDE.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*