Technologie

CETRIS desky mohou být ozdobou interiéru

Desky CETRIS® AKUSTIC s povrchovou úpravou LASUR se staly výrazným interiérovým prvkem v prvním barmanském centru Abzac v České republice

Osobitý a jedinečný vzhled obkladových materiálů dnes neovlivní pouze volba zajímavého barevného odstínu, ale i různorodost povrchu. Cementotřískové desky nabízí několik variant typů, které jsou vhodné nejen pro opláštění staveb, podbití přesahu střech, popřípadě obkladů soklů, ale také jako doplněk pro opláštění v interiéru.

V případech, kdy je vyžadován „surový“ přirozený vzhled, se často používá základní deska CETRIS® BASIC v cementově šedém odstínu. Samotná deska CETRIS® BASIC nemá definovaný jednotný barevný vzhled. Barevná nejednotnost je dána zejména použitým pojivem – portlandským cementem. V ploše cementotřískových desek CETRIS® BASIC se tak může vlivem výrobního procesu barevný odstín i struktura povrchu lišit.

Černé krásky

V loňském roce byl sortiment cementotřískových desek rozšířen o desku s atraktivním černým nádechem. Tento typ s obchodním označením CETRIS® INCOL má shodné složení jako základní deska CETRIS® BASIC, navíc je ale probarvený v celé hmotě černým pigmentem. 

Deska CETRIS® INCOL si při atraktivním vzhledu zachovává všechny příznivé vlastnosti cementotřískové desky CETRIS® – tj. mechanickou pevnost, odolnost vůči plísním, houbám, mechanickému poškození, povětrnostním vlivům a – což je zásadní – je nehořlavá. Tento produkt je určen zejména pro dekorativní použití v interiéru a exteriéru: opláštění stěn nebo vytvoření podhledů. Probarvená deska je nabízena v tloušťce 12 mm a v rozměrech až 1250 x 3350 mm.

Montážní zásady (kotvení, vzdálenost podpor a kotevních prvků, dilatace) jsou totožné jako při užití ostatních typů cementotřískových desek CETRIS®. Desky CETRIS® INCOL je možné k podkladní konstrukci (dřevěné latě, pozinkované profily) lepit, a stejně jako v exteriéru, tak i ve vnitřním prostředí se ponechává při montáži spára o minimální šíři 4–5 mm.

V loňském roce byl sortiment cementotřískových desek rozšířen o desku CETRIS® INCOL, která je v celé hmotě probarvená černým pigmentem

Různé typy akustických desek

Oblíbeným obkladovým materiálem v interiéru jsou také perforované cementotřískové desky CETRIS® AKUSTIC. Jejich použitím lze dosáhnout esteticky zajímavý, ale i funkční obklad, který zlepšuje prostorovou akustiku. Kromě základního typu perforace (pravidelně vrtané otvory o průměru 12 mm) výrobce desek CIDEM Hranice, a.s., nabízí i další typy akustických desek s různě vrtanými otvory (průměr 12, 18 a 24 mm), případně vyfrézovanými drážkami.

Výrazným interiérovým prvkem jsou například desky CETRIS® AKUSTIC s povrchovou úpravou LASUR v prvním barmanském centru Abzac v České republice. Objekt slouží především ke vzdělávání gastronomických pracovníků a studentů.

Jeho prostor je však vhodný i k pořádání barmanských soutěží a nejrůznějších firemních, kulturních i společenských akcí. Akustické cementotřískové desky tu jsou opatřeny povrchovou úpravou – lazurovacím, částečně probarveným akrylátovým lakem v elegantním antracitovém odstínu (odstín dle vzorkovnice LASUR s označením 007).

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*