Technologie

Corso Court, cena za BIM 2016

Stavba má 17 200 m2 ploch v sedmi nadzemních podlažích a 302 parkovacích míst. Díky prosklené fasádě jsou interiéry světlé a vzdušné.

Administrativní budovu v pražském Karlíně navrhl katalánský architekt Ricardo Bofill. Certifikace LEED Platinum nasvědčuje, že svým uživatelům poskytuje skvělé pracovní prostředí.

Objekt představuje již pátou realizaci Ricarda Bofilla v městské části Karlín, díky tomu skvěle zapadá do svého okolí. Bofill se svým týmem začlenil do projektu architektonické prvky, jako jsou například visuté zasedací místnosti, jež vyčnívají z bočních stěn do vnitřního prostoru atria. Corso Court kombinuje sklo, ocel a další prvky, typické znaky Bofillových staveb.

Kromě atria se pyšní pěknou zahradou, kde je k dispozici nejen klidné posezení, ale také wi-fipřipojení, dobíjecí zásuvky na telefon nebo šachové a ping-pongové stoly. Díky prostornému auditoriu se zde mohou konat koncerty, firemní setkání či trhy.

Společnost Skanska jako hlavní developer a generální dodavatel celou stavbu řídila; projekt vypracoval ateliér Casua. Na technickém a technologickém vybavení budovy se podílely společnosti WAGO Elektro, s.r.o., a BUILDSYS, a.s. Projekt byl dokončen v červenci 2015, v únoru 2016 se sem stěhovaly jednotlivé součásti skupiny Skanska působící na českém trhu – Skanska Property, Skanska Reality, Skanska a.s.

Špičkové technologie i zahrada

V budově a v jejím okolí se uplatnila řada šetrných řešení k minimalizaci jejího dopadu na životní prostředí a k výraznému snížení provozních nákladů. Kanceláře nabízejí trvalá pracovní místa doplněná o alternativní pracoviště podle aktuální potřeby včetně vysokých stolů s barovými židlemi, které jsou ideální pro rychlé konzultace.

Projekční místnosti byly navrženy jako uzavřený prostor pro 3–4 osoby, které se potřebují soustředit. Kromě stolů, velkých obrazovek a připojení pro notebooky jsou vybaveny projektory, smart wall, monitory či plátnem. U budovy jsou ve stojanech kola k vypůjčení (lze je vrátit na jiné stanoviště) a také elektromobil, který mohou sdílet různí uživatelé. Veškeré služby v budově a jejím okolí jsou propojeny mobilní aplikací, kterou mohou používat nájemci budovy i obyvatelé Karlína.

Budova Corso Court získala certifikát LEED Platinum. Má vysoce výkonnou fasádu s bohatým přísunem denního světla, energeticky účinný koncept vytápění, větrání a chlazení. Důraz byl kladen na kvalitu vnitřního prostředí, k čemuž přispívá monitoring CO2. K dalším zeleným řešením patří například použití materiálů uvolňujících nízký objem chemikálií nebo chladicí trámy místo fancoilů.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*