Technologie

Digitalizace stavebnictví proniká i do státní správy

Daniel Martynek: Tím, že máme data centralizovaná na jednom místě a má k nim přístup každý, kdo s nimi potřebuje pracovat, tak se velmi zefektivnila rutinní práce a komunikace.

V posledních letech sledujeme, že moderní způsoby řízení projektů se nevyhýbají ani sektoru státní správy. Město Třinec už před lety úspěšně zavedlo a aplikovalo metodu BIM při výstavbě tělocvičny. Jak na místní úrovni pokračuje digitalizace stavebnictví, jsme se zeptali Ing. Daniela Martynka – vedoucího oddělení rozvoje města Třince.

  • Město Třinec je vnímáno jako lídr v oblasti zavádění BIM procesů do praxe. Proč jste se před lety rozhodli jít cestou digitalizace? A jaká je situace dnes?

Na začátku o tom rozhodla plná skříň šanonů, projektových dokumentací a dalších dokumentů, pro které platila společná věc: kdykoliv jsme se rozhodli najít potřebnou informaci, tak nám to zabralo buď neúměrně dlouhý čas, anebo jsme tu informaci zkrátka nenašli. Dovolím si tvrdit, že dnes máme na investicích zavedené sdílené prostředí (CDE), do kterého postupně zapojujeme i další odbory, včetně vedení magistrátu. Každá zakázka je založena v CDE, takže v sobě nese informace nejen o průběhu přípravy, ale plní se i daty z provozu.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*