Technologie

Digitální technologie v bednění a monolitu

Přehled o celém projektu: Aplikace Contakt sbírá a vyhodnocuje data tak, aby v maximální míře pomohly stavbyvedoucím a manažerům staveb sledovat výkon staveniště. Takový přehled, založený na sběru dat z mnoha různých úhlů, umožňuje mnohem efektivnější koordinaci a plánování cyklů na staveništi.

Tesaři a betonáři musí být efektivnější, rychlejší, produktivnější. Při tom všem ale musí vytvořit kvalitní monolitické dílo při zachování nízkých nákladů. Plánování a provádění staveb je komplikovanější a do hry vstupuje ještě systém sledování životního cyklu staveb BIM. Pro běžného uživatele se už celý tenhle balík stává těžko uchopitelný a nepřehledný. Je třeba se nějak orientovat a z nového stavebnictví – pojmenovaného jako Stavebnictví 4.0 – zkusit vytěžit maximum tak, aby technologie pracovaly pro nás a ne my pro ně.

Hrubá monolitická stavba a BIM

Mohlo by se zdát, že hrubá monolitická stavba je „jen konstrukce“ a moderní technologie se jí netýkají. Opak je ale pravdou. Právě data získávaná a zadávaná v rámci realizace monolitu mohou výrazně ovlivnit rozhodování o životním cyklu budovy. Ať už se jedná o různé druhy použitých betonů, typ nasazeného bednění, počty kotevních otvorů, dobu po kterou byly obedněny nebo například dobu zrání před následným zatížením, to všechno jsou důležité informace.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*