Technologie

Distanční lišty s teplým okrajem od společnosti SWISSPACER

Pro firmu Döpfner, která se zabývá výrobou oken a byla založena v roce 1906 v Gerolzhofenu, jsou opatření v oblasti klimatu již mnoho let jednou z hlavních priorit. Její dřevěná a dřevohliníková okna se vyrábějí podle přísných ekologických kritérií a jsou opatřena dosud v oboru jedinečným certifikátem ECO-FOOTPRINT. Zodpovědní pracovníci společnosti Döpfner vždy přemýšlejí komplexně a do nejmenších detailů, pokud jde o udržitelnost. Pro svá okna proto volí energeticky úsporné distanční lišty SWISSPACER, které jsou odolné vůči budoucnosti.

„Přirozeně jiný“ – pod tímto heslem vyrábí dlouholetá rodinná firma Döpfner, která sídlí již ve čtvrté generaci v Dolních Frankách, dřevěné a dřevohliníkové konstrukce nejvyšší kvality, ať už se jedná o okna, posuvné dveře nebo dveře. Trvalá udržitelnost každého jednotlivého stavebního prvku – od surovin přes dopravní cesty až po výrobu a recyklaci – je pro dva jednatele Franka a Maria Döpfnerovy a jejich přibližně 100 zaměstnanců obzvláště důležitá.

Vysoce kvalitní řešení oken z původního dřeva

Jak vysvětluje Frank Döpfner: „Spoléháme výhradně na šetrné lesní hospodaření a používáme pouze původní druhy dřeva z regionu, certifikované uznávanou ekologickou značkou ‚Holz von Hier‘ (‚Dřevo odtud‘).“ Výrobce také podstoupil specifické a vědecky podložené hodnocení ECO-FOOTPRINT svých dřevěných a dřevohliníkových oken, které provedli nezávislí odborníci z BS-Umweltberatung. Hodnocení zohledňuje nejen spotřebu zdrojů, ale také faktory, jako je vliv na biologickou rozmanitost, možnosti opětovného použití a sociální spravedlnost.

„Naši zákazníci a partneři tak mohou snadno a okamžitě pochopit, že v porovnání s jinými materiály okenních rámů pracujeme s výrazně nižší ekologickou stopou a že nabízíme výhradně ekologicky šetrná řešení. Získávají tak komplexní, transparentní, a především pravdivé informace o našich produktech,“ dodává Frank Döpfner.

Udržitelnost do nejmenšího detailu

Důsledně ekologická výroba oken Döpfner zahrnuje nejen materiály pro okenní rámy a izolační skla, ale také použití udržitelných distančních lišt s teplým okrajem. „Společně s naším partnerem pro izolační skla jsme se již v roce 2012 rozhodli pro distanční lišty s teplým okrajem SWISSPACER Ultimate a Advance. Jsou vysoce kvalitní – což dokládá i příslušné environmentální prohlášení o produktu (EPD) – a mají poměrně nízkou uhlíkovou stopu, takže se dokonale hodí k naší filozofii udržitelnosti,“ vysvětluje Frank Döpfner.

Konkrétně to znamená: Při výrobě distančních lišt SWISSPACER pro standardní okno (dvojité zasklení) o rozměrech 1,23 x 1,48 m a celkové délce 5,42 běžných metrů vzniká pouze 1,19 kg oxidu uhličitého. Pro srovnání: Při použití obyčejného hliníku jsou odhadované emise oxidu uhličitého z tohoto materiálu 2,238 kg pro stejné rozměry okna. To je v součtu o 88 procent více, nehledě na další zpracování do dutého profilu distanční lišty.

Zvýšení energetické účinnosti, snížení nákladů na vytápění

Další plus: Teplá hrana z materiálu SWISSPACER výrazně zlepšuje hodnoty U okenních a dveřních řešení Döpfner. Pro developera nebo nájemce to znamená nižší spotřebu energie a nižší emise oxidu uhličitého. Podle nezávislé studie provedené Institutem pasivního domu v Darmstadtu dosahují vysoce účinné plastové distanční lišty ve srovnání s hliníkovými distančními lištami až 8,6procentní úspory energie na vytápění.

Ucelená a udržitelná spolupráce

Jednatel společnosti Mario Döpfner považuje spolupráci se společností SWISSPACER za ideální: „Témata jako hodnocení životního cyklu nebo uhlíková stopa neustále nabývají na významu a v budoucnu se stanou standardním požadavkem na každé okno nebo stavební prvek. Již dnes můžeme konstatovat, že naši obchodní partneři i koncoví zákazníci se stále častěji ptají po ekologicky šetrných výrobcích a požadují příslušné certifikáty. Ve společnosti SWISSPACER jsme našli partnera, který sdílí naše vysoké nároky v oblasti ochrany klimatu. Jsme tak dobře připraveni na budoucnost.“

-jik-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*