Technologie

Interiéry skvěle prosvětlí nové střešní okno

Elegantní sestava s úzkými rámy profilů je osazena dvěma otvíravými a jedním fixním oknem

Prosvětlené a vzdušné bydlení je dnes ideálem a okna dostávají na fasádách i ve střechách stále větší prostor. Právě střešní okno díky své poloze vůči zdroji přirozeného denního světla vpustí do interiérů zhruba dvakrát více denního světla než stejná plocha svislého okna. Střešním oknem, které ještě více zvýší světelný komfort, je nová sestava VELUX STUDIO, kombinace tří oken integrovaných v jednom rámu.

„Spousta architektů říká, že přirozené světlo je v interiéru neocenitelné. A hodně majitelů domů či bytů je často překvapeno, když si uvědomí, že to nemusí být nákladné řešení ve srovnání s nákupem nové sedačky. Naše elegantní řešení VELUX STUDIO je i finančně zajímavé, protože získáte tři střešní okna za výhodnější cenu než při pořízení tří samostatných oken. A hlavně vám přinese domů více denního světla i čerstvého vzduchu, s přidanou hodnotou v podobě snazší montáže oproti instalaci několika jednotlivých oken,“ říká produktový manažer společnosti VELUX Ivo Pavlík.

Oběd pod otevřenou oblohou

VELUX STUDIO má promyšlené řešení: štíhlý dřevěný rám je opatřen impregnací a dvěma vrstvami bílého laku. Prostřední okno je fixní, další dvě okna se otvírají pomocí horního madla. Zásluhou štíhlých rámových profilů propustí o 23 % více světla ve srovnání se třemi jednotlivými střešními okny vedle sebe.

VELUX STUDIO je ideální pro obytné místnosti, jako jsou kuchyně nebo obývací pokoje, a zejména pak pro pracovny a dětské pokoje. Vnější rám o rozměrech 1837 x 1178 mm má štíhlé rámové profily (efektivní plocha skla je 1,41 m2), takže se jedná o estetické řešení, které má i praktické výhody – uživatelům umožní téměř panoramatické výhledy.

Mikroklima místností vylepší i výborné tepelně izolační vlastnosti okna, které je osazeno nízkoenergetickým bezpečnostním trojsklem s Uw = 1,2 W/m2K, a také možnost ventilace. Na výběr jsou různé vnitřní stínicí doplňky pro regulaci světla nebo zatemnění. Další možností je dokoupení dálkového ovládání bočních otvíravých oken.

Snadná instalace tří oken v jednom rámu

Výhodou jednoho rámu pro tři okna je snadná a rychlá montáž, kterou zjednodušuje i možnost využití speciálních prvků – lemování pro VELUX STUDIO, zateplovacího rámu BDX, plisované hydroizolační manžety BFX, drenážního žlábku a manžety z parotěsné fólie BBX. Vnější oplechování je z lakovaného hliníku. VELUX STUDIO lze instalovat ve sklonu od 15° do 90°. 

Okna mají unikátní systém izolace ThermoTechnology™ či ventilační klapku, která umožňuje větrání i při zavřeném okně. Kromě montáže je jednoduchá i průběžná údržba – VELUX STUDIO má snadno vyměnitelný vzduchový filtr pro zadržení nečistot či hmyzu. Křídlo lze otočit o 160° pro snadné umytí venkovní strany okna.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*