Technologie

Kouzlo interiérů se skleněnými dveřmi

Skleněné dveře prostor opticky zvětší a prosvětlí. V nabídce je mnoho typů prosklení, které lze v rámci bytu nebo domu kombinovat.

Dveře jsou důležitým prvkem, který interiéry promění v elegantní a moderní prostor. Oblibě se v posledních letech těší dveře s designovým prosklením. Pokud toužíte po změně a vašim dveřím už dochází dech, sklo je ideálním řešením pro plánovanou změnu.

Nejdříve se ovšem vyplatí zamyslet nad tím, zda se prosklené dveře do bytu či domu hodí. Například do historického objektu, který není zmodernizovaný a je vybavený starožitným nábytkem, bude nejlepší se podobnému typu dveří vyhnout. Stejně tak tomu bude například u malých koupelen nebo toalet v panelákových bytech, protože tak přijdete o potřebné soukromí.

Výhody a nevýhody

Dveře se sklem nejen dobře vypadají, ale především prosvětlí prostor. Vybrat si můžete mezi mnoha typy prosklení, které navíc lze v rámci jedné bytové nebo domovní jednotky kombinovat. Prosvětlení je příjemné například v kuchyních, obývacích pokojích, jídelnách nebo pracovnách.

Méně vhodné je do ložnic, v kterých by měla být po zhasnutí co největší tma, a měly by poskytovat pocit intimity. Nicméně dnes už se vyrábějí také prosklené dveře s neprůhlednými mléčnými nebo kouřovými skly, přes které vidíme jenom rozmazané obrysy a v místnosti navodí dojem soukromí.

U dveří se skleněnými prvky se nemusíte bát ani hluku. Mají podobné protihlukové vlastnosti jako klasické dveře. Stejně tak nejsou na místě obavy o bezpečnost, protože se u nich používá velmi tvrdé sklo. A pokud chcete mít interiér svého domova dokonale sladěný, trendy jsou i vchodové dveře se skleněnými prvky, které můžete designově skombinovat s těmi interiérovými.

Retro dveře s klasickým prosklením

V dokonalém souladu

V obytných místnostech je vhodné sladit barvu a povrchovou úpravu dveří s barvou a stylem nábytku. Svou roli ale hraje rovněž velikost a osvětlení interiéru. Bílé a světlé dveře udělají dobrou službu v místnostech, které potřebují prosvětlit a kterým chceme dodat eleganci a styl. Tmavé dveře se hodí tam, kde hrozí častější zašpinění, třeba u dveří do spíže, na balkon nebo na terasu.

Kouzlo tkví v detailu – zvolte tedy i pěkné doplňkové prvky, jako jsou kliky, zárubně, kování a zámky. Vždy si pořizujte dveře kvalitní značkové, v nabídce špičkových firem najdete modely v různých cenových relacích a s různými povrchovými úpravami. K dispozici vám budou také odborníci z firmy, kteří dobře poradí a provedou vás celou nabídkou.

Evropská kvalita

Společnost Hörmann je významným dodavatelem dveří a vrat, který působí na evropském trhu od roku 1935. V posledních třech letech se zařadila i mezi přední producenty interiérových dveří. Vyrábějí se z dřevěných materiálů, masivního dřeva, MDF komponentů a dřevotřísky.

Povrch dveří je z vysoce mechanicky odolného povrchu Duradecor, což je povrch lepší než CPL a mechanickou odolností se blíží povrchu HPL. Zámky interiérových dřevěných dveří Hörmann jsou od kvalitního německého výrobce Schulte Schlagbaum a kvalitní klikové sady od německé značky HAFI.

V široké nabídce interiérových dveří značky Hörmann si lze vybrat i ty s různými druhy prosklení, které lze sladit s každým vhodným interiérem. Letos společnost Hörmann představí řadu novinek, například velmi žádanou řadu interiérových dveří ConceptLine rozšíří o sérii plátěných povrchů navržených v retro stylu.

Nově jsou v nabídce rovněž celoskleněné dveře, které se hodí právě ke kombinaci s dveřmi ConceptLine. Inovací se dočkalo i kování pro celoskleněné dveře. A novinkou je také posuvná lišta, která se hodí jak k dřevěným, tak celoskleněným dveřím.

Na poptávku po retro stylu reaguje nová řada interiérových dveří Montana, které se hodí do rekonstruovaných interiérů stejně jako do interiérů nových, v rustikálním stylu. Naprostou novinkou je pak odstín Taupe, který nabízí nenápadnou eleganci a luxus. Rozšíření motivů se dočkal rovněž povrch Groove s hlubokými drážkami a také barevná řada povrchu Duradecor.

Mezi posuvnými dveřmi je v nabídce spousta možností
Nemusíte mít kliku…
Typ otevírání je důležitým aspektem při výběru vnitřních dveří. Vybrat si můžete z následujících možností:

  • Otočné dveře – zavěšeny jsou pomocí dveřních závěsů na zárubni a otevírají se jedním směrem.
  • Kyvné dveře – známe je také pod názvem lítačky. Do zárubně jsou zavěšeny pomocí speciálního závěsu. Lze je otevírat na obě strany.
  • Posuvné dveře na stěnu – jejich křídla se posouvají podél stěny. Jsou buď jednokřídlé, které se posouvají na jednu stranu, nebo dvoukřídlé, ty se pak posouvají na dvě strany. Pro jejich instalaci nejsou nutné větší stavební úpravy.
  • Posuvné dveře zasouvající se do stěny.

V současné bytové architektuře se znovu prosazují posuvné dveře, které jsou dobrou volbou v případech, kdy se potýkáme s prostorem. Otevírají se v zásadě dvěma způsoby: tím prvním je otevírání „na stěnu“, což znamená, že jejich křídla se posouvají těsně podél stěny.

Pro jejich instalaci nejsou nutné větší stavební úpravy. Jsou buď jednokřídlé posouvající se na jednu stranu, nebo dvoukřídlé, ty se pak posouvají na dvě strany. Dalším typem jsou pak posuvné dveře zasouvající se do stěny, kdy se dveřní křídlo zasouvá do pouzdra ve stěně na straně stavby, zárubeň kompletně obkládá otvor ve stěně. Zvolit si je můžete i ve skleněné variantě.

Celoskleněné dveře značky Hörmann jsou k dispozici jako křídlové dveře s dřevěnou zárubní či zárubní VarioFix nebo jako posuvné dveře s jednovrstvým bezpečnostním sklem. Nicméně jako posuvné dveře společnost nabízí všechny dveřní motivy řady BaseLine, DesignLine a GlassLine. Díky těsnicímu kartáči na dveřním křídle a volitelnému dorazovému těsnění v rámu poskytují posuvné dveře Hörmann optimální ochranu před pachy, hlukem a průvanem.

Více na www.hormann.cz.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*