Technologie

Montáž oken v developerských stavbách

Francouzské okno s předsazením

Na výslednou kvalitu okna má zásadní vliv nejen výkonný okenní profil, ale stejně důležitá je i jeho profesionálně provedená instalace. Výrobci oken proto vždy doporučují svěřit tuto práci do rukou odborníkům, a to i v případě developerských projektů.

Montáž oken není pouze o správném fixování a namontování vlastního okna, ale především o správném vyplnění a uzavření připojovací spáry, čímž dojde k minimalizaci vzniku tepelných mostů. Nesprávně osazená okna tak nedokážou dostatečně izolovat studený venkovní vzduch. Ideální je tuto práci přenechat přímo výrobci, který svá okna zná a má léty prověřený postup práce.

Zasklívání instalovaného hliníkoveho portálu

Sázka na dodavatele

„U rodinných domů a podobných menších staveb je již dnes poměrně běžné, že se o instalaci vybraných oken postará přímo dodavatel. Stále častější je to ale dnes již také u developerských projektů, pro které jsme spolehlivým partnerem. Investoři, kteří se na nás s dodávkou a osazením oken obrátí, vítají, že si mohou tak říkajíc ušetřit jednu starost, aniž by museli dělat kompromisy, co se týče kvality oken, osazení nebo servisu,“ říká Jan Čajan, jeden ze spolumajitelů značky VEKRA, největšího českého výrobce oken. Jedna firma navíc drží záruku za kompletní dodávku, tedy jak za produkt, tak i za montáž.

Umísťování hliníkového HSP do stavebního otvoru

Na instalaci záleží

Pro dobrý výsledek je klíčový správný postup při instalaci, od náležité přípravy ostění přes kotvení oken až po dostatečné utěsnění připojovací spáry. Ani sebelepší návod a šikovné ruce nenahradí roky praxe a ověřené postupy odborné firmy.

„Spolehlivý dodavatel je otevřený, protože nemá co skrývat. Naše společnost má vlastní montážníky, které pravidelně proškolujeme, a provádíme namátkové kontroly realizovaných zakázek. Máme stanovené standardy a pravidla postupu práce při výrobě i osazení. Na celý proces dodávky oken na klíč jsme navíc jako jediní v Česku získali certifikaci TÜV NORD,“ dodává Jan Čajan z VEKRY. Neodborná montáž totiž zničí i sebekvalitnější okno. Proto VEKRA přichází se systémovým řešením pro maximální životnost, které vítají investoři nejen při stavbě jak běžných rodinných domů, tak i developerských realizací.

Ošetření připojovací spáry

Více na www.vekra.cz

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*