Technologie

Možnosti celoskleněných stěn


Celoskleněná stěna DELTA

Ve velkých prostorech je často řešen požadavek na vytvoření pohledového předělu pomocí celoskleněných příček. Sklo je nejenže nadčasovým materiálem, který se hodí do jakéhokoliv stylu interiéru, ale navíc dokáže rozdělit prostor na menší segmenty, a přitom mezi nimi zanechat vizuální propojení.

Celoskleněné stěny najdou uplatnění v domácnostech, administrativních budovách, kancelářích, restauračních zařízeních i obchodních centrech. Soukromému i komerčnímu interiéru nabízí elegantní řešení, které sofistikovaně oddělí jednotlivé místnosti, a to při zachování vzdušnosti prostoru a průchodu světla.

„Řešení celoskleněných stěn a příček nabízí velkou variabilitu – mohou být ve variantě fixní příčky bez průchodu, nebo skleněné stěny s otočnými, posuvnými nebo kyvnými dveřmi, a to v jednokřídlém i dvoukřídlém provedení. Součástí celé sestavy mohou být samozřejmě také fixní prvky – horní a boční světlíky,“ jmenuje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, která se zabývá výrobou skleněných interiérových prvků, a dodává: „Dělící systém celoskleněných příček JAP nabízí pro snazší výběr deset typizovaných řešení, které se v praxi používají nejvíce.“


Celoskleněná stěna GAMA

Sklo jako bezpečný materiál

Bezpečnost použitého skla na celoskleněných interiérových předělech je postavena na jeho kaleném provedení.

„Celoskleněné stěny jsou vyrobené ze skla, které vzniká technologií kalení. Ta spočívá v zahřátí skla na teplotu vyšší než 600 °C a jeho následném prudkém ochlazení. Takto upravené sklo spadá díky nově nabytým pevnostním vlastnostem do kategorie bezpečnostních skel,“ vysvětluje Petr Paksi a dodává: „Po tomto procesu již sklo nelze nijak mechanicky opracovávat, proto je důležité přesné zaměření prostoru.“ Tloušťka stěn je 8, 10 nebo 12 mm v závislosti na velikosti skleněné plochy.


Celoskleněná stěna KAPPA

Typy skel

Celoskleněná stěna nemusí být pouze z čirého skla, které dokonale zachovává propustnost světla i úplný průhled. Volit lze také sklo pískované či tónované, tzv. planibel sklo.

„Pískované sklo vzniká metodou otryskání skleněné plochy v určeném motivu proudem speciálního jemného písku, který do skla vytváří mikroskopické prohlubně. Sklo planibel lze natónovat do šedého, modrého nebo bronzového odstínu,“ objasňuje Petr Paksi.

Další volbou je sklo satináto – jedná se o jednostranně leptané sklo, které zůstane průsvitné, ale sníží jeho průhlednost. O originální dekoraci v interiéru se pak postará Grafosklo, do kterého lze zalaminovat zcela libovolný grafický motiv či fotografii.


Celoskleněná stěna Ypsilon

Více na www.japcz.cz

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*