Technologie

Nejhezčí fasády roku v soutěži Baumit

Proběhlo vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku. Tuto prestižní odbornou soutěž, zaměřenou v několika kategoriích na zdařilá díla realizovaných zateplených či sanovaných objektů, architektonicky výjimečné, se zajímavou texturou, inovativní či jinak neobvyklé svým zpracováním, vyhlásila již tradičně společnost Baumit spol. s r.o.

Do soutěže Fasáda roku 2019 bylo přihlášeno 201 staveb realizovaných v letech 2017 a 2018 v České republice. Podmínkou účasti bylo použití výrobků společnosti Baumit. Veřejná soutěž byla vyhlášena v pěti základních kategoriích a jednotlivé přihlášené realizace staveb posuzovala sedmičlenná odborná porota, které předsedal prof. Ing. arch. Michal Kohout. Jejími dalšími členy byli Ing. arch. Richard Černý, Ing. arch. David Chmelař, Ing. arch. Martin Chválek, MBA, Ing. Milan Špulák, Ing. Jiří Svoboda a Ing. arch. Jiří Harant.

Z prvního základního kola soutěže zvolila zmíněná porota v každé kategorii tři nejlepší realizace, které byly nominovány do druhého finálové kola. Z něj nakonec vzešly vítězné stavby v každé kategorii. Vítězná díla v jednotlivých soutěžních kategoriích byla oceněna soškou Fasádea a finanční odměnou ve výši 25 000 Kč.

Vítězné realizace staveb v soutěži fasáda roku 2019

  • Kategorie Novostavba rodinného domu:

Rodinný dům se šikmou střechou „na druhou“, Struhařov u Mnichovic

  • Kategorie Novostavba bytového domu:

Residence Castle view, Praha 4 – Kavčí hory

  • Kategorie Novostavba nebytového domu:

Administrativní budova EUROVIA CS a.s., Praha – Krč

  • Kategorie Rekonstrukce historického objektu:

Palác opata žďárského kláštera, Brno, Zelný trh

  • Kategorie Revitalizace, sanace, renovace:

Rekonstrukce hospody se sálem v Máslovicích

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*