Technologie

Odolné telefony pro drsné zacházení

Cat S52 vydrží mnohé

Poslední statistiky a průzkumy týkající se rozbitých smartphonů rostou. Mezi nejčastější důvody poškození patří nepozornost a nedostatečná ochrana mobilního zařízení, které je bohužel samo o sobě většinou dost křehké. Nejvíce lidí se setkává s roztříštěnými a prasklými displeji po pádu, ať už během pořizování selfie nebo při zakopnutí či uklouznutí.

„Každý třetí Evropan si vinou každodenních nehod během posledních tří let vážně poškodil svůj telefon, což dohromady představuje zhruba 250 milionů poničených mobilních zařízení. Nejen, že je to pro zákazníky značně nepříjemné, ale oprava nebo výměna bývá většinou nemalou investicí,“ uvedl Peter Cunningham ze společnosti Bullitt Group. U smartphonů, které vynikají spíše svou lehkostí, není však odolnost moc obvyklá.

Vyplatí se pojistka

Pro někoho možná na první pohled zbytečná investice, ale vyplatí se o pojištění nahodilého poškození a odcizení zauvažovat. Takové pojištění lze sjednat při koupi nového mobilního zařízení přímo u jeho prodejce.

„Pokud dojde nešťastnou náhodou k poškození vašeho pojištěného telefonu nebo k jeho odcizení, pojišťovna vám jej rychle nechá opravit, případně dodá nový přístroj nebo vyplatí finanční náhradu,“ říká Viktor Houška, ředitel produktu BNP Paribas Cardif Pojišťovny. „Podle statistik prodejců totiž činí průměrná cena opravy 50 % ceny telefonu,“ dodává Viktor Houška.

Běžný telefon pád na zem nepřežije

Cat S52

Společnost Cat® Phones uvedla i na náš trh model Cat S52. Jde o další z řady odolných telefonů, který je navíc mimořádně tenký a elegantní. Model Cat S52 se vymyká očekáváním zákazníků ohledně vzhledu odolného telefonu, protože spojuje odolnost na armádní úrovni s provedením vhodným do každé kapsy. Jeho design je totiž tenčí oproti běžnému chytrému telefonu uloženému často v objemném pouzdře, které nabízí pouze omezené možnosti ochrany.

Odolnost modelu S52 s tloušťkou pouhých 9,69 mm a hmotností jen 210 g je podpořena prostřednictvím rámečku z vysoce kvalitního hliníku s tenkou, ale odolnou protiskluzovou pogumovanou zadní stranou z TPU. Tento model se tak vyznačuje klasickým elegantním vzhledem a umožňuje pohodlné používání, ať už vás vaše kroky během dne zavedou kamkoli. Přední strana tohoto modelu je chráněna sklem Corning® Gorilla® Glass 6 odolným proti poškrábání a popraskání, jež je mírně zapuštěno pod okolní ochranné výstupky. Kovová tlačítka a vodotěsné konektory pak dotvářejí celkový design.

I přes svůj elegantní design je nejnovější telefon Cat stejně odolný jako všechny ostatní modely. Telefony Cat stanovují standardy v oblasti odolnosti a model Cat S52 není žádnou výjimkou. Je vyroben tak, aby vydržel, což bylo potvrzeno úspěšným absolvováním naší extrémně náročné zkoušky odolnosti proti pádu na ocelový povrch, 30krát z výšky 1,5 metru, včetně pádů na každou stranu a roh. Zásluhou stupně krytí IP68 nabízí odolnost vůči nečistotám a prachu a lze jej plně ponořit do vody.

Rovněž splňuje armádní specifikace podle amerického vojenského standardu MIL STD 810G. Tento model byl podroben celé řadě testů odolnosti podle armádních specifikací, včetně teplotních šoků, extrémně vysokých a nízkých teplot nebo testů odolnosti vůči vibracím, pádům či slané mlze, takže si můžete být jistí, že s mobilním telefonem Cat S52 se nehody nestávají.

Cat S32 – novinka z Las Vegas

Cat S32

V rámci mezinárodního veletrhu CES v Las Vegas představila společnost Cat phones přístroj Cat S32. Opět jde o odolný a houževnatý chytrý telefon vybavený množstvím funkcí potřebných pro používání v náročném nebo venkovním prostředí. Tento nový přírůstek do řady telefonů Cat nabízí dosud nebývalou odolnost mezi chytrými telefony základní třídy.

Model Cat S32 je nejnovější zařízení v základním portfoliu telefonů značky Cat, oblíbených u zákazníků, kteří svoji pracovní dobu tráví převážně mimo kancelářské prostředí nebo kteří provozují rekreační aktivity, při nichž je jejich mobilní telefon pravidelně vystavován zvýšené zátěži.

Nový telefon Cat S32 přichází se zdokonalenými základními vlastnostmi, které zákazníci v tomto segmentu skutečně oceňují. Patří mezi ně zejména dlouhá životnost akumulátoru, nejrobustnější provedení na současném trhu a všestranně použitelný displej s vysokou úrovní jasu.

Model Cat S32 je proto navržen tak, aby uživatele doprovázel spolehlivě při jeho práci a dalších aktivitách. Je vybaven baterií o velké kapacitě 4200 mAh, která je uzavřena v robustním těle s certifikovanou prachotěsností i vodotěsností (IP68).

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*