Technologie

Online správa tepelných čerpadel

Výrobce tak o případném problému ví často dříve než sám majitel

Nejnovější technologie dnes ovlivňují i vývoj tepelných čerpadel, u nichž zjednodušují jejich obsluhu a zvyšují tak uživatelský komfort. Zároveň tak umožňují snadnější řešení případných problémů.

Chytré vytápění

O efektivitu a spolehlivost chodu současných tepelných čerpadel se dnes starají moderní technologie, jako je systém vzdálené správy, který usnadňuje případné regulace nebo drobné opravy zařízení.

„Naše čerpadla využívají připojení k internetu, což nám umožňuje na dálku monitorovat jejich chod. Náš dispečink sleduje efektivitu jejich provozu a výsledky pravidelně vyhodnocuje. Pokud se stane cokoliv nestandardního, naše servisní oddělení dostane hlášení o chybě. Okamžitě tak vidíme, zda se jedná pouze o provozní odchylku, nebo zda bude nutný servisní zásah,“ popisuje Jakub Tykal, obchodní a marketingový ředitel společnosti ACOND, předního českého výrobce tepelných čerpadel.

Snadný servis

Výrobce tak o případném problému ví často dříve než sám majitel. Většinu drobných oprav či regulací lze navíc provádět vzdáleně. „Pokud zjistíme jakoukoliv odchylku v provozu čerpadla, většinou nám k vyřešení problému stačí jednoduše upravit parametry, nastavení nebo přehrát software,“ říká Jakub Tykal z ACONDu. Klient tak ve většině případů nemusí čekat na výjezd technika.

„Historii o provozu čerpadla zaznamenáváme, což nám usnadňuje odhalení případné závady. Tuto službu navíc poskytujeme zdarma ke všem našim zařízením,“ dodává Tykal. Tepelné čerpadlo lze navíc připojit do systému chytré domácnosti a ovládat jeho provoz odkudkoliv pomocí aplikace v mobilním telefonu nebo webového rozhraní v počítači.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*