Technologie

Oprava obkladů odhalila konstrukci na pásech

Kolonáda v Luhačovicích, postavená v letech 1946–1952 podle návrhu architekta Oskara Poříska, měla především scelit lázeňské centrum poznamenané vstupem solitérů navržených architektem Dušanem Jurkovičem – původní podlahy

Bourací práce na luhačovické kolonádě odhalily nečekané: Kolonáda s plochou kolem 1300 m2 stojí na betonových nosnících, laik by skoro řekl „ve vzduchu“. Před samotnou pokládkou replik keramických mozaik tak bylo nutné operativně navrhnout izolaci celé plochy z důvodu možné kondenzace vlhkosti. Koncem března už ale do Luhačovic dorazilo prvních 500 m2 keramické mozaiky RAKO. Jde o repliky původních originálních materiálů RAKO z přelomu 40. a 50. let minulého století. Celkem RAKO dodá pro kolonádu a halu Vincentka 1600 m2 ručně vyrobených mozaik. Luhačovický lázeňský areál je nominován na zápis do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Kolonáda v Luhačovicích, postavená v letech 1946–1952 podle návrhu architekta Oskara Poříska, měla především scelit lázeňské centrum poznamenané vstupem solitérů navržených architektem Dušanem Jurkovičem. Středem díla je lázeňská dvorana s halou Vincentka, z níž se v elegantním oblouku stáčí Velká kolonáda dávající vyniknout výraznému Jurkovičovu domu.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*