Technologie

Peníze z prodeje byly reinvestovány

Luxusní secesní vila v ulici Na Doubkové na pražském Smíchově změnila majitele. Česká investiční skupina PREMIOT Group za objekt, jenž v posledních dvou letech kompletně zrekonstruovala, utržila 130 milionů korun.

Vila, kterou v letech 1912–1913 pro továrníka Karla Paška navrhl a postavil známý architekt Miroslav Wágner, zůstane podle předsedy představenstva PREMIOT Group Ondreje Spodniaka v českých rukou. „Nový majitel prozatím plánuje všechny nové byty pronajímat, do budoucna ale počítá s možností, že se v domě sám usadí a přemístí tam i svoji kancelář,“ uvedl jednatel Ondřej Spodniak.

Prémiové byty

V domě původně určeném pro jednu rodinu vznikly při rekonstrukci celkem čtyři nové prémiové byty s podlahovou plochou od 101 do 242 m2. Práce, na kterých se kromě architekta, statika a odborníků na stavebnictví podíleli také čeští restaurátoři, citlivě respektovaly původní fasádní prvky. Zábradlí, okenní výplně i vstupní dveře jsou tak věrnými replikami původních secesních originálů s maximálním zaměřením na detail. Střecha je dobře tepelně izolovaná a opatřená klasickou pálenou krytinou typu bobrovka.

Budova je zároveň nově protkána nejmodernějšími inteligentními technologiemi ovladatelnými prostřednictvím chytrého telefonu. Vše od klimatizace, přes větrání a osvětlení, až po vytápění je navrženo s ohledem na komfortní řízení a úsporný provoz. Objekt byl navíc vhodně doplněn o bezbariérový výtah, částečně v terénu zapuštěnou garáž se šesti parkovacími místy a další dvě venkovní parkovací stání.

Na polotovar nedošlo

PREMIOT Group původně zamýšlela rekonstrukci provést ve standardu „shell & core“ – tedy bez finální úpravy interiérů, jejichž konečná podoba se v takovém případě nechává na novém majiteli. Nakonec se ale partneři v PREMIOT Group Ondrej Spodniak a Jan Hampel rozhodli věnovat se do detailu i vnitřním prostorám.

„Zachování historické hodnoty vily jsme věnovali mnoho času, peněz a energie, ať už šlo o fasádu, schodiště, zahradu nebo oplocení. Necitlivé pojetí interiéru by však mohlo naše úsilí znehodnotit. Proto jsme se nakonec zabývali i podobou podlah, dveří či nábytku.“ Každý byt tak má například ručně vyráběnou dubovou podlahu, ručně natíranou dřevěnou kuchyň nebo přípravu pro krbová kamna v obývací místnosti.

Reinvestice

Prostředky, které PREMIOT Group za vilu Na Doubkové získala, plánuje investovat do dalšího podobného projektu, o jehož akvizici nyní jedná. I v tomto případě půjde podle Spodniaka a Hampela o rekonstrukci historické budovy v atraktivní lokalitě v Praze.

„Vize zůstává stejná. Znovu budeme klást důraz na kvalitu, luxusní provedení a zachování původního rázu objektu. Ve srovnání s vilou Na Doubkové ale půjde o řádově větší projekt, proto chceme mít už před zahájením prací podepsanou smlouvu s budoucím majitelem,“ uzavírá Spodniak. 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*