Technologie

Posuvné systémy

Posuvný systém TRIX HEAVY

Bezproblémová manipulace, úspora místa a kompatibilita s různými druhy dveří. To jsou hlavní výhody posuvných systémů, které zajišťují plynulý a neslyšný pohyb dveřního křídla ve stropě nebo podél stěny.

Posuvné systémy určené pro posuvné dveře na zeď nebo do stropu představují ideální volbu především pro interiéry, kde není možné využít dveře zasouvací do stavebního pouzdra. Dobrou službu rovněž prokážou jako alternativa k tradiční zděné nebo sádrokartonové příčce, kombinací s celoskleněným nebo proskleným dveřním křídlem vzniká lehká příčka, kterou lze optimálně rozčlenit velký prostor nebo osvětlit místnost bez přístupu přirozeného denního světla.

„Posuvné systémy zároveň nabízí i úsporu místa, a to i přesto, že je potřeba počítat s volným prostorem na stěně vedle dveří, kam se bude dveřní křídlo posouvat. Posuvné dveře po stěně jsou nejjednodušším řešením, které při své instalaci nevyžaduje velké stavební zásahy. Jejich prostorová náročnost je na rozdíl od dveří otočných pouhých 0,1 m2,“ říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, českého výrobce designových dveřních systémů. V rámci nabídky lze vybírat z pěti typů posuvných systémů na zeď nebo do stropu – posuv TRIX BASIC, TRIX ZERO, TRIX TRENDY, TRIX HEAVY a PREMIUM. Vzájemně se od sebe liší úrovní vybavení, ale také designem.

IDEALINE horizontalní posuv TRIX HEAVY

Vyvolená čtveřice

Posuvné systémy TRIX ZERO, TRIX TRENDY a TRIX HEAVY využívají shodný design, liší se od sebe pouze nosností. Při výběru konkrétního typu posuvu je tedy třeba řídit se hmotností dveřního křídla.

„Jejich konstrukce sestává z pevné kolejnice kryté nerezovým čelem, která se kotví do zdi nad dveřní otvor nebo do stropu. Posuv TRIX TRENDY lze rovněž umístit i nad stávající zárubeň bez nutnosti bourání,“ vysvětluje Petr Paksi z JAP FUTURE.

Ve všech třech případech lze volit jednokřídlé dveře, dvoukřídlé, případně i kombinaci posuvného dveřního křídla a fixního dílce. Posuv TRIX BASIC pak představuje základní jednoduchý model kolejnice s vozíčky.

Dveře IDEALINE s horizontalním posuvem PREMIUM

Prémiový posuv

PREMIUM je stropní posuvný systém, jehož kolejnice, po které se dveře pohybují, se kotví do nosné části stropu a je krytá jeho pohledovou vrstvou, takže je vhodný i pro instalaci do místností se sníženým podhledem. Kolejnice může být dlouhá až 6 m a je možné kombinovat dílce posuvné i fixní. Maximální nosnost posuvu je 160 kg. Kombinací s velkoformátovými dveřními křídly pak obyčejné dveře povýší na pohyblivou příčku.

Více na www.japcz.cz

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*