Technologie

Pressgun Press Booster lisuje i dosud nemožné

S nástrojem Viega Pressgun Press Booster lze pohodlně a rychle lisovat dimenze až do 4 palců

Lisovací nástroje Viega Pressguns jsou již po mnoho let neodmyslitelnými pomocníky každého instalatéra. Díky ergonomickému tvaru se dají pohodlně obsluhovat jen jednou rukou a lisovací hlava otočná o 180° zase zaručí, že je možné se dostat i do těžko přístupných míst. Pro instalace silnostěnných ocelových trubek nyní Viega vyvinula speciální nástavec Press Booster, který dodává potřebnou sílu k zalisování i velkých dimenzí.

Po nasazení nástavce Press Booster na některý z lisovacích nástrojů Viega Pressgun může instalatér zalisovat i dimenze silnostěnných ocelových trubek, u kterých dosud metodu lisování nebylo možné použít.

Je vidět chyba

Spoje lze lisovat pomocí tvarovek Megapress S XL v rozměrech 21, 3 a 4 palce, vše se zárukou maximální bezpečnosti a těsnosti. Každá tvarovka Megapress S XL je totiž vybavena integrovaným bezpečnostním prvkem Viega SC-Contur. Ten zajistí, že omylem neslisované spoje jsou již při zátěžové zkoušce viditelně netěsné a díky tomu okamžitě rozpoznatelné.

Dodávaný popruh ulehčuje manipulaci během montáže a přenášení

S vlastním osvětlením

Praktický pomocník Viega Pressgun Press Booster je vybaven popruhem pro snadné přenášení. Nástavec je kompatibilní s výjimkou nástroje Pressgun Picco se všemi lisovacími nástroji Viega od typu 2 až po Pressgun 5.

Ty jsou používány volitelně se síťovým adaptérem nebo s lithium-iontovým akumulátorem 18V/2,0 Ah (příp. 4,0 Ah) nejnovější generace, který zaručí optimální chování při takzvaném studeném startu a chrání přístroj před hlubokým vybitím. O dobrou viditelnost v místě lisování se postará integrované LED osvětlení.

Citelně šetří čas

Jednoduchá a bezpečná obsluha lisovacích nástrojů spolu s jejich nízkou hmotností přináší oproti klasickému svařování až 60% úsporu času. V případě montáže rozměrů 21, 3 až 4 palce s použitím nástavce Press Booster dosahuje tato úspora až 80 %.

Nástroj Pressgun Press Booster, stejně jako ostatní lisovací nářadí, si lze pro jednorázové instalace i zapůjčit, a to buď přímo na pobočce společnosti, nebo u obchodních partnerů. Společnost Viega tuto službu nabízí svým zákazníkům zcela bezplatně. 

Nástavec Press Booster je k dostání v sadě s lisovacím prstencem pro dimenzi 2,5 palce, lisovací prstence pro dimenze 3 a 4 palce lze zakoupit v samostatné sadě

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*