Technologie

Při výběru oken vsaďte na matné barvy

Máte moderní barevnou fasádu, do které by ideálně pasovala okna v jiném než tradičně bílém provedení? Pak má VEKA, výrobce plastových okenních a dveřních profilů nejvyšší třídy A, ideální řešení, které nese název VEKA SPECTRAL. Díky této technologii povrchové úpravy získá plastový povrch okna zvýšenou odolnost vůči poškrábání i vlivům počasí, schopnost odpuzovat nečistoty, a především elegantní matný vzhled.

Důvod oblíbenosti a vyšší poptávky po plastových okenních profilech různých barev je fakt, že koncoví zákazníci i developeři mají zájem o rozmanitější barevnost fasád svých projektů. A výsledný efekt chtějí logicky podtrhnout vzhledově jedinečnými okny.

Od klasiky

„Bílá plastová okna jsou klasika, ale trendy hovoří jasně – developeři, architekti, projektanti i koncoví zákazníci žádají barevnou různorodost. Proto jsme ve společnosti VEKA vsadili na VEKA SPECTRAL – speciálně tvrzenou povrchovou úpravu odolnou proti poškrábání a otěru, která navíc dodává plastovému oknu působivý design,“ říká Milan Klepsa, hlavní zástupce společnosti VEKA pro ČR a SR.

Na českém trhu je VEKA SPECTRAL k dispozici od roku 2017 a z původních tří barevných odstínů je nyní v nabídce již devět. „Zájem je velký, takže kromě původní šedé, antracitové a umbra jsme do nabídky zařadili dalších šest barev – uhlově černou, vínově červenou, ocelově modrou, krémově bílou a jedlově i tmavě zelenou,“ prozrazuje Klepsa.

Není vidět špína

Čeští zákazníci si na výhody spojené s povrchovou úpravu VEKA SPECTRAL rychle zvykli a vyhledávají ji, což potvrzuje i okenářská firma OKNOTHERM. Ta jako obchodní partner společnosti VEKA zařadila povrchovou úpravu VEKA SPECTRAL do své nabídky produktů jako jedna z prvních.

„Oken s VEKA SPECTRAL jsme po celé ČR vyrobili a dodali již několik set. Troufám si tvrdit, že nyní každá pátá novostavba rodinného domu, kterou osazujeme okny, má okna s povrchovou úpravou VEKA SPECTRAL,“ říká Pavel Homolka, obchodní ředitel společnosti OKNOTHERM.

„Největší zájem registrujeme o VEKA SPECTRAL v barevném provedení anthrazit ultramatt a umbra ultramatt. Důvody pro tyto preference vidíme především v soudobém trendu evropské architektury, který upřednostňuje temnější, matné odstíny. Češi jdou v tomto směru zkrátka s dobou,“ dodává.

Sladěno s fasádou

Společnost VEKA a její partneři myslí i na majitele domů, kteří si přejí mít v odstínu VEKA SPECTRAL barevně sladěna nejen okna, ale celou fasádu domu. „Nyní je u našich partnerů jako OKNOTHERM možné objednat například hliníkové dveře nastříkané speciální práškovou barvou, která přesně odpovídá barevným odstínům VEKA SPECTRAL. Zákazník tak docílí toho, že jeho okna a dveře budou v identické barvě. Do budoucna plánujeme ve spolupráci s partnery přesvědčit například výrobce parapetů či garážových vrat, aby nabízeli své výrobky v odstínech VEKA SPECTRAL, a majitel domu tak měl možnost opravdu dokonale barevně sladit fasádu svého domu,“ uzavírá Milan Klepsa. 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*