Technologie

S terči od HPI-CZ sestavíte terasu, jakou potřebujete

Terasa snadno a rychle

Stavba terasy nemusí zabrat několik dní a nemusí vás zničit ani fyzicky. S terasovými terči ji lze poměrně bez potíží zbudovat i na ne zcela rovném podkladu, a pokud budete časem chtít, můžete ji zase rozebrat a třeba rozšířit nebo přesunou o kus dál. To všechno suchou cestou. Takové možnosti přináší promyšlený stavebnicový systém ARKIMEDE od HPI-CZ, jednoho z největších dodavatelů stavebního příslušenství u nás.

Základem systému ARKIMEDE je výškově nastavitelný terč vyrobený z vysoce odolného plastu. Pokládku zjednodušuje a zefektivňuje hned v několika ohledech. Tím nejdůležitějším je, že pro budování nové terasy už nemusíte složitě kotvit její konstrukci, míchat betonové směsi či lepidla, vše lze od začátku do konce provést suchou cestou. Terče ARKIMEDE navíc vyzvednou terasu do potřebné výšky. Díky tomu není nutné povrch, na němž je budována, komplikovaně zvedat či vyrovnávat např. kvůli pozici vstupních dveří, mírnému svahu okolního terénu apod. Pokládka, na rozdíl od mokré cesty, není vázána na panující klimatické podmínky.

Systém ARKIMEDE

Snadno se přizpůsobí

Přizpůsobení výšky je u terčů ARKIMEDE snadné. Základní modul disponuje možností nastavení od 35 do 60 mm, další díly systému, které lze podle potřeby kombinovat, pak umožňují prodloužení až na 500 mm. Ani při takové výšce ale neztrácí terče nic ze své stability či únosnosti.

Další z praktických vlastností, kterou systém ARKEMIDE nabízí, je skutečnost, že terasa vybudovaná s jeho použitím zároveň dobře větrá a neohrožuje ji vlhkost. Lze ji také kdykoli rozebrat, demontáž i zpětná montáž je opět jednoduchá. To se hodí při nutnosti drobných oprav nebo v případě, kdy se potřebujete dostat pod povrch, ať už k rozvodům, které mohou být uloženy v prostoru mezi zemí a terasou, nebo z důvodu, že vám mezi terasovými prkny propadlo něco cenného.

Vysoce odolné

Robustní terče ARKIMEDE jsou vyrobeny z polypropylenu, a nabízejí tak vysokou odolnost nejen proti zatížení, ale samozřejmě i proti vlhkosti, náhlým změnám teplot či UV záření. Zároveň je díky použitému materiálu konstrukce z těchto terčů lehká a podklad tak zbytečně nezatěžuje. I proto je vyhledávaným řešením pro balkony či terasy budované na plochých střechách. Terče jsou k dispozici pro pokládku terasových prken dřevěných či dřevoplastových, ale i dlažby. Široká hlava základního modulu je opatřena mezerníky, které při použití samonosných dlaždic vymezují přesnou šíři spáry (4 mm) zajišťující odtok vody z povrchu terasy.

Systém ARKIMEDE

Komplexní řešení terasy

Systém ARKIMEDE nabízí skutečně komplexní řešení a myslí i na detaily či méně standardní situace. Pokud potřebujete položit terasu na nerovný betonový povrch, lze základní modul terče ARKIMEDE doplnit samonivelační hlavou. Její konstrukce vyrovná spád až 5 %. Je řešením také při spojování dvou ploch o různých spádech jednou, dokonale vodorovnou terasou.

Součástí systému ARKIMEDE je i sada pro řešení boční pohledové strany u vyvýšených teras. I ta nabízí jednoduchou montáž. Zahrnuje polypropylenové hlavové nástavce na terče, spodní nástavce a stavitelné držáky, které umožňují uchycení obkladových materiálů v tloušťce od 8 až do 38 mm.

I pro méně zkušené montážníky

Systém terasových terčů ARKIMEDE od HPI-CZ připomíná stavebnici, s níž mohou s úspěchem pracovat i méně zkušení montážníci. Díky výškově nastavitelným terčům je s tímto systémem budování teras významně jednodušší a méně náročné, a to fyzicky, časově a často i finančně. Systém ARKIMEDE se uplatní při budování či rekonstrukcích teras a dalších zpevněných ploch v zahradě či kolem bazénů, ale také pro pochozí ploché střechy.

Více na www.hpi.cz

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*