Technologie

Sestavení skládacího stavebního pouzdra PROFIKIT – krok za krokem

PROFIKIT v interiéru

Nové skládací stavební pouzdro PROFIKIT pro zasouvací dveře ocení nejen stavebníci, ale hlavně lidé, kteří řeší rekonstrukci svépomocí v malých prostorech s horší přístupovou cestou, jako například obyvatelé panelových domů s úzkými chodbami. V těch se totiž s klasickým stavebním pouzdrem složitěji manipuluje.

Skládací stavební pouzdro PROFIKIT, je svojí funkčností naprosto shodné se standardním stavebním pouzdrem NORMA. „Jediným obrovským rozdílem mezi těmito pouzdry je odlehčená konstrukce PROFIKITU a tím pádem velikost jeho přepravního balení, které je oproti klasickému stavebnímu pouzdru až 6x menší, protože stavební pouzdro PROFIKIT je tvořeno jednotlivými dílci bez pevné bočnice,“ vysvětluje hlavní výhody PROFIKITU pan Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, z jejíž autorské dílny stavební pouzdro PROFIKIT pochází, a dodává: „Zmenšit rozměry transportního balení stavebních pouzder na minimum bylo hlavním důvodem, proč jsme vymysleli PROFIKIT.“

Transportní balení pouzdra PROFIKIT a transportní balení pouzdra NORMA

Co je dobré vědět…

Stavební pouzdro PROFIKIT je určeno pro SDK příčky s dokončenou tloušťkou 100 a 125 mm a usazuje se na něj klasická dřevěná obložka. Je vyráběno pro jedno dveřní křídlo se standardní výškou průchodu 1970 a 2100 mm a šířkou od 600 do 1200 mm, a také pro dvoje jednokřídlé zasouvací dveře se synchronním pojezdem s šířkou průchodu od 1250 do 2450 mm.

Jak sestavit skládací stavební pouzdro PROFIKIT?

PROFIKIT je dodáván v demontovaném stavu. Ale žádný strach! Jeho konstrukce je připravena tak, aby jeho seskládání přímo na místě proběhlo lehce pomocí předchystaných spojů, které do sebe stačí jednoduše zasunout a zacvaknout. Není potřeba žádných spojovacích materiálů ani vrtacích a šroubovacích nástrojů.

Pojďme si ukázat krok za krokem, jak je snadné PROFIKIT sestavit:

1. Pouzdro PROFIKIT je dodáno v demontovaném stavu. Před jeho rozbalením pečlivě překontrolujte, zda máte správný rozměr.

2. Než se pustíte do samotného sestavování PROFIKITU, pečlivě si přečtěte montážní návod, který je součástí dodávky.

3. Po vybalení všech dílů PROFIKITU si zkontrolujte jejich úplnost podle seznamu v montážním návodu.

4. Rozložte si jednotlivé komponenty podle toho, který kam patří.

5. Sestavování PROFIKITU začněte tím, že nasadíte jednotlivé příčníky do ústí a zad bočnice pouzdra. Nejdříve z jedné strany a poté otočte a nasaďte příčníky i z druhé strany. Sestavené otočte zpět do výchozí polohy.

5a. Detail jednoduchého napojení příčníku na bočnice pouzdra – stačí pouze zasunout a zacvaknout do předchystaných spojů.

6. Po nasazení všech příčníků napojte na záda pouzdra nadpraží.

7. Následně nadpraží napojte na ústí pouzdra. Tím získáváte „kapsu“ PROFIKITU pro zasouvání dveří.

8. Dalším krokem je napojení stojiny na nadpraží.

8a. Detail napojení – zasunutí nadpraží na stojinu.

9. Ohněte konce u obou příčných rozpěrek do tvaru „L“.

10. Zastrčte rozpěrky do prolisů ve stojině a ústí pouzdra. Tím zafixujete stabilitu celého pouzdra.

11. Na závěr zasuňte nosiče pro SDK profily do nadpraží z obou stran pouzdra.

12. Sestavené stavební pouzdro PROFIKIT je takto připravené k osazení do určeného stavebního otvoru. Díky principu zasunutí a zacvaknutí veškerých spojů je sestavení velice jednoduchou záležitostí a není třeba žádných šroubováků a vrtaček.

Výhodou PROFIKITU kromě odlehčené konstrukce, malé velikosti transportního balení a snadného sestavení je také jeho kompatibilnost s dveřmi všech materiálů od všech výrobců bez omezení.

PROFIKIT je tak velmi praktickým stavebním dílcem na stavebním trhu a jeho kvalitní provedení výrobce JAP FUTURE stvrzuje desetiletou zárukou.

www.japcz.cz

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*