Technologie

Stavební pouzdra s netradičním dvoukřídlým otevíráním

Stavební pouzdro NORMA PARALLEL

Běžnou dvoukřídlou variantu u stavebních pouzder představují dvě klasická pouzdra vzájemně spojená vodící lištou, kdy se obě dveřní křídla vysouvají proti sobě do středu stavebního otvoru. Řada stavebních pouzder NORMA z dílny JAP FUTURE ale nabízí i další dva typy s dvoukřídlým otevíráním – PARALLEL a UNIBOX.

NORMA PARALLEL

Tento typ obložkového stavebního pouzdra umožňuje netradiční zasouvání dvou dveřních křídel jedním směrem paralelně za sebou – v otevřeném stavu jsou tedy oboje dveře zasunuty ve stěně v jediné konstrukci stavebního pouzdra.

„Pohyb dveřních křídel ve stavebním pouzdře NORMA PARALLEL je synchronizován, odpadá tedy manipulace se dvěma dveřními křídly – stačí posouvat jedny dveře a ty druhé se pohybují automaticky,“ popisuje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, jediného českého výrobce stavebních pouzder.

Stavební pouzdro NORMA PARALLEL umožňuje šířku dveřního průchodu od 1250 do 2450 mm, a to ve standardních výškách 1970 a 2100 mm. Z pohledu výšky jsou možné i atypické rozměry, a to do maximální průchozí výšky 2700 mm. Do stavebního pouzdra NORMA PARALLEL lze použít dveře dřevěné a dveře s hliníkovým obvodovým rámem, není však možné použití celoskleněných dveřních křídel.

NORMA UNIBOX

Stavební pouzdro NORMA UNIBOX představuje unikátní řešení – jedná se o dvojité pouzdro, kdy se dvoje dveře vedoucí do různých místností zasouvají do jednoho pouzdra uprostřed mezi dvěma dveřními průchody.

Stavební pouzdro NORMA UNIBOX

„Pouzdro NORMA UNIBOX je výhodné zejména v malých, úzkých chodbách, kde se v těsné blízkosti nachází dvoje dveře – klasické otočné dveře by zde komplikovaly bezpečný průchod chodbou, ale pro dvě standardní stavební pouzdra není ve stěně místo. Toto bývá častý jev zejména v panelácích, kde se vedle sebe nachází toaleta s koupelnou,“ vysvětluje Petr Paksi z JAP FUTURE.

Šířka dveřních průchodů může být u stavebního pouzdra NORMA UNIBOX od 600 mm (×2) do 1200 mm (×2), výška ve standardních rozměrech 1970 a 2100 mm, v atypických až 2700 mm. Do stavebního pouzdra NORMA UNIBOX lze použít všechy typy dveří bez omezení.

Více na www.japcz.cz.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*