Technologie

Stříkaná izolační pěna šetří čas

Stavby a rekonstrukce objektů se často potýkají se skluzem. Výstavby se zdržují nejčastěji vinou pozdních dodávek materiálů a chybějících pracovníků. Stříkaná izolační pěna dokáže zkrátit stavební proces o celé týdny a současně ušetřit pracovní síly.

V centru Brna se na náměstí 28. října buduje moderní wellness hotel, který vzniká rekonstrukcí domu číslo 23. Budovu z druhé poloviny 19. století, charakteristickou historizující věží, bylo zapotřebí kompletně zateplit. Pro izolaci jednoho tisíce metrů čtverečních se nejprve počítalo s použitím vaty.

„Tento postup by si vyžádal deset pracovníků a trval 28 pracovních dní. S využitím Chytré pěny jsme tento proces zkrátili na pouhých osm dní, práci přitom odvedli jen dva aplikační technici,“ říká Petr Drochýtek, výrobní manažer společnosti Chytrá pěna.

Výhody stříkané pěny
  • expresně rychlá aplikace izolace (dny místo týdnů)
  • beze spár a tepelných mostů
  • neřídne a vydrží desetiletí

Polotvrdá varianta

Historizující věž se izolovala polotvrdou pěnou, která je v českých končinách relativní novinkou. „Polotvrdá pěna nepropouští tolik vodních par a je ideální do prostor s vyšším rosným bodem či střídajícími se teplotami. Je pevnější, více nosná a odolnější vůči horším podmínkám,“ upřesňuje Petr Drochýtek.

Podle jeho slov se hodí také do míst s menším prostorem pro izolace, kde realizátor bojuje o každý centimetr, například pro podkrovní byty, balkony nebo terasy. Ostatní části objektu – stěny, stropy, všechny povrchy, klimatizační potrubí a veškeré rozvody – se izolovaly obvyklejší tzv. měkkou pěnou.

„Díky Chytré pěně jsme realizátorovi stavby ušetřili čas, pracovníky, ale také čtvereční metry pro skladování jiné izolace, které by jinak potřeboval k uskladnění izolační vaty. Objekt se nachází v centru Brna, kde jsou skladovací prostory nákladnou záležitostí,“ uzavírá Petr Drochýtek.

Řešení se našlo

Stříkaná pěnová izolace se hodí pro průmyslové areály, haly, kanceláře, modulové kontejnery, ale i bytovou výstavbu a rodinné domy. Na rozdíl od konvenčních izolací, jako je například vata, se může aplikovat na všechny typy materiálů včetně plechu, horizontálně, vertikálně, zvládne i kulaté tvary, které jinak bývají problém.

Poskytuje tepelnou, vodní a zvukovou izolaci po celou dobu životnosti stavby. Vyrábí se v Nizozemí a má špičkové parametry, postačí tedy slabší vrstva než u jiných, méně kvalitních materiálů z východní Evropy.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*