Technologie

Svislé fasádní clony připraví dům na léto

Svislé fasádní clony zastaví nejen světlo a nežádoucí pohledy kolemjdoucích, ale i pronikavé teplo. Díky jejich modernímu designu a velkému výběru barev jsou ideálním výrobkem do každého domu či bytu. CLIMAX pro letošní sezonu představuje novinku UNIROL. Designové stínění na okna, balkony i pergoly, které se snadno montuje, oživí domov a uchrání před silným větrem.

Svislé fasádní clony UNIROL zajistí ochranu proti slunci a zároveň nebrání výhledu ven. I proto se stávají stále oblíbenějšími. Představují totiž zajímavou variantu k venkovním žaluziím a roletám. Vynikají stejnou kvalitou zpracování, jejich montáž je však díky jednoduché konstrukci a snadné montáži boxu rychlejší. UNIROL zastíní různé typy oken i balkonů, je také moderním a praktickým doplňkem pergol, u kterých slouží jako boční krytí proti větru.

Nehyzdí a pomohou

Výhodou svislých fasádních clon je nepřeberné množství barev i velký výběr látek. Od technických screenových a soltisových až po látky akrylové. Např. Soltis je tkanina vyrobená ze 100% polyesterového vlákna a vrchní PVC vrstvy. Díky malým otvorům umožňuje přirozenou ventilaci a částečný průhled látkou ven.

„Soltisová vlákna jsou při výrobě předpínána a tím dosahují velké pevnosti a odolnosti proti větru. V závislosti na typu a barvě může Soltis zadržet až 90 % slunečního záření, je vysoce odolný proti vyblednutí a má velmi dlouhou životnost,“ informuje Filip Šimara, obchodní ředitel největšího českého výrobce stínění CLIMAX.

Látky bývají vedeny pomocí vodicích lanek nebo vodicích lišt. Oba způsoby kotvení vykazují stejnou odolnost proti větru, větší je pouze u lišt se ZIP systémem. Volbu lanek upřednostníte tam, kam se z estetických či technických důvodů nehodí lišty.

Doplní chytrou domácnost

Svislé fasádní clony UNIROL můžete ovládat manuálně nebo na motorický pohon. Pokud jste fanouškem inteligentních domácností, jistě oceníte možnost dálkového ovládání, instalaci čidel nebo napojení na chytrou domácnost.

Jakmile začne svítit slunce, clona se díky slunečnímu čidlu vytáhne a vy se vrátíte do nepřehřáté domácnosti. Větrné čidlo zase clonu vytáhne, když začne foukat silný vítr, aby nedošlo k jejímu poškození.

Zipem proti větru

Nová svislá fasádní clona UNIROL 100 Z má díky zipu, který je navařen po obou stranách látky, zvýšenou odolnost proti větru. Snoubí v sobě všechny aktuální trendy, je estetická a splňuje i vysoké funkční požadavky. Pokud nechcete přijít o kontakt s okolím, vyberte si speciální perforovanou látku, jež stíní a zároveň zajišťuje částečný průhled.

Novinka v sortimentu UNIROL 100 R se vyznačuje hranatým boxem a díky univerzálnosti montáže na stěnu, rám okna či bočně do ostění je možné ji využít jak pro zastínění oken, tak pro boční stínění pergol.

Předimenzováno

Všechny výrobky UNIROL vydrží až 40 000 cyklů (cyklus zahrnuje jedno vytažení a stažení), přičemž běžně norma pro testování uvádí jako dostačující životnost 10 000 cyklů. Svislé fasádní clony UNIROL navíc prošly testováním proti silnému větru.

„Odolnost proti větru se u UNIROLU R mění v závislosti na rozměru clony, například při rozměru 100 x 150 cm dosahuje odolnosti třídy 6. UNIROL Z vykázal ještě lepší výsledky – na ploše 6,75 m2 dosáhl nejvyšší třídy 6, odolá tedy rychlosti 90 km/h,“ doplňuje Filip Šimara.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*