Technologie

Terminal Shopping Centrum ozdobily české dlaždice

Na dokončení čekala budova autobusového nádraží v Banské Bystrici téměř třicet let. Přestavbou získalo Slovensko první tzv. hybridní centrum. Terminal Shopping Centrum totiž není jen autobusovým terminálem, ale i centrem služeb. Pod jednou střechou skrývá 40 obchodů a supermarket, ale také parkoviště nebo dobíjecí stanici.

Pod působivý vzhled interiérů se podepsala i česká značka RAKO, která dodala do budovy velkoformátové keramické dlaždice se vzhledem betonové stěrky. Budova autobusové stanice nedaleko historického centra Banské Bystrice byla otevřena pro veřejnost už roku 1984.

Nikdy ale nebyla zcela dokončena, nedostavěné části tu téměř 30 let chátraly. V roce 2014 byla zahájena přestavba objektu na nákupní centrum s autobusovým terminálem.

Moderní centrum Terminal bylo otevřeno o tři roky později. Návštěvníkům nabízí kromě komfortu při cestování a 300 parkovacích míst, také například dobíjecí stanici pro elektromobily, 40 prodejen a supermarket.

 Centrum je situo váno vedle vlakového nádraží s výbornou dostupností MHD, pěšky i na kole. Je prvním tzv. hybridním centrem na Slovensku. V prestižní slovenské soutěži Stavba roka 2017 získalo ocenění za celospolečenský přínos.

Kombinace betonu a dřeva

V nákupním centru Terminal je zhruba 3500 m2 keramických obkladů RAKO. Keramické dlaždice série Cemento v rektifikovaném formátu 60 x 60 cm vytvářejí světlé, moderní plochy v interiérech obchodního centra a dotváří tak zákazníkům pohodovou atmosféru. Autentický vzhled betonové stěrky dlaždic Cemento podporují dřevěné povrchy.

Tato osvědčená kombinace opticky chladnějšího a teplejšího materiálu působí ve veřejných prostorách velmi příjemně. Pro sociální zařízení obchodního centra zvolil investor sérii BASE, opět ve formátu 60 x 60 cm. Světle béžové dlaždice prosvětlily stěny i podlahy interiérů.

Keramika v interiérech

Další materiály RAKO se uplatnily přímo na autobusové stanici, nacházející se v 1. PP. Vedou odtud eskalátory a výtahy přímo do obchodního centra. Podlahy i stěny sociálních zařízení pokryly materiály značky RAKO OBJECT: Odolnost podlahám dodaly vysoce slinuté neglazované dlaždice Taurus Granit formátu 30 x 30 cm v odstínech Nevada a Nordic, barevně harmonizující s obkládačkami série ColorONE na stěnách. Ty byly zvoleny ve světle šedém a světle béžovém odstínu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*