Technologie

Udržitelné bungalovy v brazilské džungli

Současné architektonické trendy určuje touha po energeticky úsporných domech s minimalistickým vzhledem a důrazem na spojení s přírodou. Projekt Altar Prainha je komplex ekologických rekreačních domů zasazených do malebného a klidného prostředí ve městě Joanópolis v brazilském státě São Paulo.

Ekologické domky se nachází na úpatí hor Mantiqueira, tam kde se civilizace protíná s brazilskou divočinou. Domy jsou vybaveny vlastním solárním systémem, čističkou odpadních vod a pro jejich výstavbu bylo použito dřevo ze znovuzalesněných pralesů.

Zdi domů jsou téměř celé prosklené, což zajišťuje dostatek denního světla. Architekt zvolil tepelně izolační sklo Guardian ClimaGuard® Sunlight pro kombinaci jeho praktických výhod a vylepšených vlastností, včetně zvýšené chemické a mechanické odolnosti, tepelné izolace a protisluneční ochrany, které hostům zpříjemňují pobyt a zajišťují pohodlí po celý rok. Průhledné sklo neutrálního vzhledu nabízí volný, ničím nerušený výhled, což pomáhá dotvářet atmosféru ze všech stran domu a propojuje vnitřní prostory s přírodou.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*