Technologie

Vozidla Iveco Stralis testovaná v dunách

Přehlídka techniky Iveco

Společnost Iveco uspořádala v pískovně ve Valticích v jihomoravském regionu prezentační akci vozidel Stralis X-Way určených jak na silnici, tak do terénu.

Pro zákazníky z České republiky, Slovenska a Rumunska byl připraven zajímavý program, během kterého si mohli zájemci vyzkoušet jízdní vlastnosti nových vozidel a zároveň získat potřebné technické a obchodní informace.

Společnost Iveco si pro svou pořádanou akci nevybrala pískovnu ve Valticích náhodou. Nejen že areál nabízí ideální podmínky pro zkušební jízdy s plně naloženými sklápěči nové stavební řady Stralis X-Way, ale umožnily organizátorům připravit také bohatý doprovodný program.

Navíc byl tento region dobře dosažitelný pro zákazníky z České republiky a Slovenska, ale také pro početnou skupinu zákazníků z Rumunska, kteří přicestovali na akci přes vídeňské letiště. Celá akce byla zaměřena na prezentaci řady X-Way, kterou Iveco hrdě přezdívá „perfektním křížencem na silnici i do terénu“. Aby byla představa práce vozidel v terénu dokonalá, přivezli organizátoři také stavební stroje společnosti Case, která je součástí mezinárodního holdingu CNH Industrial N. V.

Vozidlo Iveco Daily s rýpadlem Case

V náročných podmínkách

Terén v areálu byl upraven tak, aby vozidla mohla být odprezentována v neobvyklých pozicích a vytvořila tak dojem práce v lomu. Tato statická prezentace však byla jenom doplněním testovacích jízd s plně naloženými vozidly X-Way v různých modifikacích na předem připravených náročných trasách.

Kromě testovacích jízd mohli návštěvníci shlédnout také dokonalou práci stavebních strojů Case. Přestože bylo v nepřetržitém provozu 5 testovacích vozidel (4 sklápěčky v provedení 8×4 a tahač 4×2 s hydraulickým pohonem přední nápravy Hi-Traction), zájem o jízdy byl mimořádný a akce se protáhla do pozdních odpoledních hodin. Účastníci tak uvítali večeři ve stanu s hudbou a doprovodným programem.

Pro zákazníky, kteří se zdrželi do pozdních večerních hodin, bylo navíc ještě přichystané exhibiční vystoupení mistryně světa roku 2018 v JetSurfu Anety Šacherové, přímo na vodní ploše v areálu pískovny. Večerní „promenáda“ Stralisů X-Way za doprovodu hudby a laserová show pak už jenom završily velkolepou akci, které se zúčastnilo přes 300 zákazníků, nástavbářů a novinářů. 

Vozidla Iveco musela překonávat těžký terén

Iveco Stralis X-Way

Je navržen pro použití jak na cestách, tak i pro pohyblivost v lehkém terénu. Nový X-Way spojuje podvozek legendárního modelu Trakker s veškerými úspornými vlastnostmi spotřeby paliva modelu Stralis. Nabízí veškeré benefity výkonu a pohodlí našich nejvyspělejších nákladních vozidel dálkové dopravy, jakým je nejnovější model XP, dohromady s robustností našich nejhouževnatějších terénních vozidel.

X-Way přináší zákazníkům jistotu, že při svých přepravních úkolech lehce zvládne „poprat se“ s nerovnými cestami a obtížnými podmínkami stavenišť. Vysoká produktivita, bezpečnost a vynikající TCO při dopravních úkolech s vyššími nároky na trakci: to mohou zákazníci očekávat od tohoto vozidla.

Stralis X-Way posouvá hranice v oblasti výjimečně nízké pohotovostní hmotnosti, která v kombinaci s robustním podvozkem zajišťuje nejlepší užitečné zatížení na trhu v této kategorii, ve verzi Super Loader (SL) podvozku 8×4 dosahuje pohotovostní hmotnost pouhých 9 tun – nejnižší v celém odvětví.

Vozidlo Iveco X-Way v terénu

V objemu od 9 do 13 litrů

Široká nabídka vysoce výkonných motorů dostupných ve třech zdvihových objemech (9, 11 a 13 litrů) nabízí řešení pohonu vhodné pro každou misi – všechny motory přinášejí výjimečnou kombinaci hospodárnosti paliva a dynamiky. Technologie motoru HI-SCR bez EGR a bez nucené regenerace dramaticky snižuje emise, zvyšuje efektivitu využití paliva a snižuje náklady na údržbu vozidla.

Je určen především pro stavební přepravní mise, které se často konají v městských prostředích, kde jsou systémy s EGR postihovány tvorbou sazí. Absence EGR přináší navíc benefit v rámci vyššího užitečného zatížení, protože odstraňuje zbytečnou hmotnost.

Moderní technika, dlouhé servisní intervaly a odolnost na silnici u nového Stralise X-Way mají za následek úctyhodné úspory v rámci nákladů na údržbu. K další úspoře přispívá nový brzdový systém integrující kotoučové brzdy a SEB pro úsporu obložení brzd. Když tyto faktory přičteme k výjimečné hospodárnosti paliva, získáme excelentní celkové náklady na vlastnictví.

Technika snižující spotřebu paliva zahrnuje například HI-Cruise a Smart komponenty motoru, které přispívají ke snížení spotřeby paliva o 11,2 %, potvrzené vedoucí světovou společností v oblasti technických služeb TÜV SÜD na silničním nákladním vozidle XP.

Pohled na areál pískovny ve Valticích

Výběr možností

Modulární koncept vozidel, orientovaný na dopravní úkol u nového Stralise X-Way přináší absolutní flexibilitu v přizpůsobení se specifickým požadavkům na nástavby. Nabízí výběr tahačů a podvozků k dostavbě, variant náprav, variant pérování, vybavení vozidla, kombinací motorů a převodovek, dále hydropohon přední nápravy Hi-Traction, širokou nabídku pomocných pohonů pro velký rozsah od silničních do terénních nasazení.

Široký výběr vlastností a komponent, konstrukční pevnost a nízká pohotovostní hmotnost z něj činí vozidlo, které může být nakonfigurováno pro široké spektrum misí. Stralis X-Way nabízí výběr z denních kabin AD spací kabinu AT s nízkou nebo střední střechou a pro absolutní komfort spací kabinu AS, která byla navržena pro řidiče v mezinárodní dopravě u Stralisu XP. Řidiči se tak budou cítit stejně pohodlně a bezpečně při delších cestách na silnici i při kratších jízdách při nakládce nebo vykládce na staveništi.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*