Technologie

Všestranné použití osvědčených směšovacích ventilů

Schematické znázornění směšovacích ventilů Taconova NovaMix pro centrální přípravu teplé vody se solárním ohřevem. (foto: Taconova Group AG)

Ať už jde o vytápění, sanitární nebo solární systémy, směšovací ventily švýcarského výrobce Taconova s výrobním závodem v jihočeském Velešíně se používají téměř ve všech relevantních oblastech stavebnictví. Ventily NovaMix pracují zcela autonomně, bez další pomocné energie a zajišťují tak větší komfort, bezpečnost a energetickou účinnost v mnoha důležitých oblastech stavebních technologií.


Automatický termostatický směšovací ventil NovaMix Compact 70 zajišťuje konstantní teplotu směšované vody v místě odběru a používá se v sanitárních aplikacích v soukromém i veřejném sektoru. Díky svému vizuálně atraktivnímu designu je vhodný i pro viditelnou instalaci přímo pod umyvadlo. (foto: Taconova Group AG)

Například v instalaci pitné vody. V závislosti na konstrukci jsou směšovací ventily NovaMix ideální pro instalaci na centrálním místě – zde je lze ideálně kombinovat se solárními termálními systémy – nebo přímo před odběrným místem. Ventily snižují vysoké teploty teplé vody na konstantní teplotu při odběru teplé vody, čímž zajišťují ochranu před opařením, což je neocenitelná výhoda například ve vícegeneračních domácnostech. Kromě toho zvyšují dostupný výdej teplé vody.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*