Zajímavé stavby

Aula zlínského Academia centra získává budoucí podobu

Po čtvrtroce prací už získává aula Academia centra zlínské Univerzity Tomáše Bati budoucí podobu. Dokončeny jsou bourací práce a probíhají navazující stavební a technologické dodávky.

„Za částku převyšující 69,5 milionů korun bez DPH a necelý rok výstavby, budou současně zrekonstruovány všechny související provozy auly, jako je foyer, šatny a sociální zázemí objektu,“ uvedl Jaromír Baláž, ředitel společnosti JB Stavební ze skupiny Swietelsky.

Rekonstrukce čtvrt století starou aulu změní k nepoznání. Její kapacitu zvýší na více jak 400 míst a bude vybavena nejmodernější technologií. Modernizací projde také osvětlení, audiovize, akustika a interiérové zastínění, které budou odpovídat současným nárokům.

Pracuje se podle návrhu místní rodačky a mezinárodně uznávané architektky Evy Jiřičné, která pro univerzitu už v minulosti připravila několik významných realizací.

„Úspěch jejích projektů spočívá ve zcela jasné představě o výsledku, použití vybraných materiálů a v důrazu na provedení stavebních prvků. Proto jsme s realizačním týmem projektantů v neustálém kontaktu a v každodenní konfrontaci s požadavky na použité materiály a provádění i sebemenších detailů,“ vysvětluje Jaromír Baláž.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*