Tip redakce, Zajímavé stavby

Zelená koruna na pražské křižovatce

Výrazné a atraktivní nároží je vstřícné pro kolemjdoucí. V prvních dvou podlažích je hmota rohu objektu věnována prostoru ulice. Vystoupila o dvě patra výš a vysunula se nad přirozenou římsu. Vznikla tak nárožní věž

Na nároží ulic Komunardů a Přístavní vznikla výrazná, ale přívětivá novostavba, která zaplnila místo po dvou činžovních domech, stržených po povodních roku 2002. Poloha poblíž strategické křižovatky s ulicí Dělnickou si říkala o objekt, jenž se stane důstojným partnerem okolo stojících domů. V soutěži Stavba roku 2021 dům získal Cenu časopisu Stavitel, dále také Cenu za mimořádný přístup k použití BIM. Dům je originální a komfortní, vyhovuje standardům, vyžadujících vysokou kvalitu vnitřního i vnějšího prostředí.

„V jedné z klíčových ulic centra dolních Holešovic jsme chtěli vytvořit místo s výrazným a atraktivním nárožím, vstřícné pro kolemjdoucí. Korunovali jsme křížení ulic a vytvořili jasně rozpoznatelný dům. Ulici jsme rozšířili na úkor půdorysné plochy našeho pozemku. Vznikl tak prostor před hlavními vstupy, naplněný chladivou zelení, která vytváří malou oázu na jinak poněkud monotónní hlavní ulici. Zeleň lemuje i okolní prostor, vine se do vyšších pater budovy po několika tenkých sloupech a je tak vynášena až na nárožní věž,“ říká architekt Stanislav Fiala.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*