Ekonomika

Jak vidí zaměstnanci své firmy, co o nich říkají a co si myslí

Atmoskop je web, kam zaměstnanci dávají hodnocení na firmy, v nichž pracují či pracovali. Aktuálně je zde možno najít přes 100 tisíc hodnocení o 22 000 firmách v ČR. Asi 2,7 milionu (60 % trhu) zaměstnanců v ČR si tím pádem už najde aspoň jedno hodnocení na svou firmu. Vybrali jsme do tabulky největší společnosti působící ve stavebnictví.

Za Atmoskopem stojí společnost LMC, která už přes 20 let provozuje Jobs.cz nebo Práce.cz. Atmoskop tedy není žádný startup, který by dělal „žumpu“, kde si lidé mohou postěžovat a poškodit tím firmy. „Nepouštíme nadávky ani osobní útoky, ověřujeme e-maily, každé hodnocení čteme, firmy mají možnost na hodnocení reagovat či nahlásit třeba lživé informace apod. Zkrátka firmy bereme jako partnery. Ale zároveň to neznamená, že na požádání hodnocení vymažeme. Tím bychom nabourali autentičnost a důvěryhodnost, kterou naši uživatelé považují za klíčovou,“ říká Adam Hazdra, manažer projektu Atmoskop.cz ve společnoti LMC.

Nejdůležitější jsou tři základní ukazatele: Jaká je firma zaměstnavatel? Jací jsou kolegové? Jací jsou nadřízení? „Každý si to může porovnat sám přímo na Atmoskopu pro svou firmu. Průměry ze všech 22 000 firem na Atmoskopu jsou: Zaměstnavatel 68 %; Kolegové 76 %; Nadřízení 66 %. Když se dívám na největší a středně velké stavební firmy, vychází mi to jako ve všech jiných odvětvích. Někdo je výš, někdo níž, to je v každém odvětví normální a neznamená to, že nějaká firma je horší nebo lepší. Každá má něco, každá má propagátory i nespokojence. V otevřených komentářích si lidé cení stability stavebních firem, pravidelného platu, kolektivu a naopak vytýkají byrokracii, výši platu, občas nedostatečné pracovní podmínky. Shoda není nad benefity, u některých firem pozoruji spokojenost, jinde nedostatek,“ dodává Adam Hazdra.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*