Ekonomika

Příprava zakázky je klíčová pro úspěšný projekt

Systém euroCALC

Cesta k úspěšným projektům začíná na samotném počátku: jeho pečlivou přípravou. „Přípravu stavební zakázky mnozí podceňují a je to chyba. Po skončení realizace, při závěrečném zúčtování nejedna stavební firma kvůli špatné přípravě zplakala nad výdělkem,“ tvrdí obchodní ředitel společnosti Callida TOMÁŠ SVOBODA.

To, že by se přípravě zakázky měla věnovat patřičná pozornost a čas, se většinou zjistí až v průběhu realizace, kdy však už bývá pozdě. Přitom dnes máme moderní systémy, které poskytují komplexní řešení stavební zakázky včetně přípravy.

Systém euroCALC

Významným pomocníkem pro nejen přípravu, ale i realizaci a controlling stavebních zakázek je systém euroCALC, který výrazně zjednodušuje a urychluje pracovní procesy ve všech fázích stavební zakázky. Poskytuje v reálném čase vždy přesné a spolehlivé informace o aktuálním stavu stavební zakázky. Obsahuje rozšířenou verzi cenové soustavy ÚRS o komerční varianty položek a rozpočtáři mohou také využívat hromadný zápis oceněných konstrukcí a systémů ze Stavební knihovny DEK.

Ovšem lze do něj převést (popř. vytvořit) také svou vlastní datovou základnu. Tím se stává oceňování zakázek a také poptávání a vyhodnocování cenových nabídek od dodavatelů snadnější a rychlejší.

Bez BIMu ani ránu

Je všeobecně známé, že pro nadlimitní veřejné zakázky (včetně zhotovení jejich přípravné a projektové dokumentace) je použití BIM od letošního roku povinné i v České republice. Systém euroCALC je na tuto situaci samozřejmě připravený, protože dokáže zpracovávat data v rámci BIM projektu a vytvářet z nich položkový rozpočet.

Je to další významný krok k zefektivnění a zrychlení pracovních procesů ve všech fázích projektu. V praxi to znamená, že rozpočtář dokáže pracovat s BIM modelem v IFC formátu. Snahou je maximálně zautomatizovat oceňování co největšího množství obecných položek rozpočtu.

Systém euroCALC se může pochlubit ještě řadou dalších vylepšení a novinek, které pomáhají efektivně řídit stavbu. Je vhodný i pro sběr investičních záměrů a pro koordinaci veřejných zakázek obecně: umí řešit tendry, vícepráce/méněpráce, fakturaci a v neposlední řadě lze pomocí rozhraní API propojit tento systém i s dalšími softwary.

Jeho využíváním získávají nejen stavební firmy, ale například i státní správa, konkurenční výhodu nejen ve výběrových řízeních, ale především při přípravě a řízení realizace zakázek i následné kontrole.

euroCALC poskytuje uživateli:

  • Jednoduché zpracování rozpočtů, kalkulací nebo tendrů.
  • Dokonalý přehled o projektu.
  • Kompletní ceníky prací a materiálů ÚRS včetně komerčních variant položek.
  • DEK knihovna.
  • BIM rozpočtování.
  • Pravidelné aktualizace.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*