Ekonomika

Schránka FurtodoBox ulehčí nákupy na e-shopech

Přicházejí i další způsoby doručování – místo pošťáka v budoucnu zazvoní u dveří létající dron či autonomní vozidlo s mobilními výdejními boxy. A proč si svoji vlastní výdejní schránku rovnou nepostavit přímo u domu?

V době pandemie koronaviru, kdy téměř jedinou možností, jak nakoupit, bylo si zboží objednat a nechat dovézt kurýrní službou, přišla firma FurtodoBox s.r.o. s další možností, jak si takové nákupy ještě více ulehčit, využít bezkontaktní doručování, a hlavně ušetřit spoustu drahocenného času, který můžete věnovat příjemnějším věcem, sportu, rodině, atd, místo nekonečným čekáním doma na kurýra nebo dojížděním pro zásilky na poštu nebo výdejní místa.

Inteligentní poštovní schránka

Inteligentní poštovní schránky a boxy na balíky, ale také na potraviny se stávají součástí chytrých domácností. Již nyní schránky FurtodoBox přijímají zásilky kurýrů a do budoucna je počítáno s tím, že nejvyužívanější službou bude doručování potravin. Firma má v nabídce chlazené schránky, jež umožňují právě doručování potravin a léků. Schránky jsou dokonce vybaveny k přijímání čerstvých a mražených potravin, umožňují vzdálený přístup, online řízení pohybu zásilek a jejich monitoring a ovládání teploty uvnitř boxu. Neopomenutelnou výhodou nových inteligentních poštovních schránek či boxů je také možnost odesílání zásilek přímo od vás z domu nebo firmy.

Proč pořídit FurtodoBox?

Získáte poštovní balíkovou schránku umožňující bezkontaktní doručování a odesílání balíků, potravin a dopisů. Schránka vám ušetří spoustu času, který by byl potřeba na nakupování a dopravu nákupu. Ušetříte také čas i díky tomu, že nebudete muset čekat na kurýra kvůli předání zásilky. Z FurtodoBoxu bude také možné zásilky odesílat, odpadne tak nutnost je přenášet třeba na poštu. FurtodoBox umí přijímat balíky všech známých přepravních firem, jako jsou Česká pošta, PPL, DPD, GEIS, GLS, WEDO (dříve Intime) aj. Do FurtodoBoxu úspěšně doručuje Rohlík, Košík, iTesco a další i menší dopravci.

Stačí elektřina a internet

Jde o inteligentní box umístěný na adrese příjemce či odesílatele. Boxy jsou napojeny na 230 V, případně na internet. Boxy jsou vybaveny venkovní i vnitřní kamerou, jež umožňuje monitorovat manipulaci se zásilkami uvnitř i vně boxu, a je tak zajištěn dohled nad zásilkami a samotným boxem z pohledu bezpečnosti.

Dále jsou schránky vybaveny čtečkou čárových kódů, bezpečnostním elektronickým zámkem, displejem, vnitřním přisvícením, mikropočítačem aj. Boxy jsou certifikovány na venkovní i vnitřní používání. Chlazené boxy jsou vybaveny teploměrem a zařízením ke sledování teploty a je možné teplotu vzdáleně ovládat. Je tak zajištěná nízká spotřeba elektrické energie. Schránky byly testovány za nepříznivých povětrnostních podmínek a také v klimatické komoře na rozmezí teplot –40 °C až +50 °C Komunikují s přepravci, eshopy a doručovateli zabezpečeným protokolem. Jsou vyráběny v České republice a vyznačují se nízkou spotřebou energie.

Zúročení dlouholetých zkušeností
Jsme česká firma, s výrobou na severní Moravě, říká Ing. Robert Boček, zakladatel a spolumajitel FurtodoBox s.r.o.

Kolik boxů prodáváte?
Jsme úplně na začátku, aktuálně prodáváme jednotky kusů, ale vidíme každým dnem vetší a větší zájem. Věřím, že tento inovativní produkt bude brzy součásti každé domácností, novostavby, stejně tak jako je dnes automatická myčka na nádobí. Věříme, že budoucí majitelé domu a investoři ocení nabídku chytrého řešení doručení zásilek a nákupu pro domácnosti, především v této době, kdy on-line nákup je běžnou součásti a praxi každé rodiny.

Koho byste ještě chtěli oslovit na trhu?
Tento produkt má široký záběr využití, ale primárně bychom se chtěli zaměřit na segment rodinných domů, bytových domů, ale často řešíme i dotazy obchodních společností, kdy chtějí řešit alternativní způsob předaní zboží svým zákazníkům a zajistit si alternativní prodejní kanál.

Co vyžaduje instalace?
Jde o chytré zařízení, které za vás přebírá zásilky a komunikuje s kurýry a online informuje o doručení zásilky, či on-line nákupu. K tomu potřebuje základní zdroj el. energie 230 V a připojení k internetu, zde je nejčastěji využíváno připojení k domácí Wifi nebo LAN kabelu, ale máme v nabídce i GSM modul. Pokud jde o stavební připravenost, není to nic složitého, ale z různých instalací v praxi vidíme kreativní řešení, jak si majitelé poradili s instalací boxů. V nabídce máme různá instalační řešení, betonové podstavce, kovové konzole atd.

Jaká je ochrana boxu? proti zlodějům i povětrnostním vlivům?
Kovový box je navržen tak, aby bezpečně chránil vložený obsah. Má dostatečnou antikorozní a antivandal ochranu, zabezpečen je elektrickým zámkem, vnější a vnitřní kamerou a dalšími inteligentními komponenty, které zajištují bezpečnost boxu i zboží. Jde o outdoorové zařízení s certifikací pro celou EU.

-advertorial-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*