Infoservis

Doka podporuje stavitele inovacemi v bednění i digitálním řešením

Od 8. do 14. dubna 2019 otevře své dveře největší stavební veletrh bauma. Nejnovější produkty, služby a inovace ze světa bednicí techniky představí také společnost Doka, a to v expozici Doka Campus na ploše více než 4700 m2.

Doka na veletrhu bauma 2019: 8. až 14. dubna 2019 Stánek číslo FN. 420/1 + 420/2, venkovní výstavní plocha north/west, výstaviště Mnichov. Více informací: www.doka.com/bauma

Mnichovský veletrh ještě ani nezačal a už láme rekordy. Napadá vás, kde jinde se sejde více než 3500 vystavovatelů, kteří reprezentují stavebnictví z 55 zemí? Výstaviště se kvůli velkému zájmu muselo rozšířit na 614 000 metrů čtverečních a vybudovány byly i nové výstavní haly. Svoji expozici rozšiřuje i Doka, která přidala hned dva tematické sektory a rozšířila tak svoji expozici na více než 4700 m2.

Naši zákazníci a partneři každý den odvádějí úžasnou práci. My, jako odborníci na bednění, jim v tom pomáháme a chceme být vnímáni jako kompetentní partner, který pomáhá zvyšovat jejich každodenní produktivitu. Nejdůležitějším posláním, se kterým jdeme na veletrh bauma 2019, je právě větší efektivita ve všech aspektech práce s bednicí technikou a související podpůrné služby,“ říká Harald Ziebula, předseda představenstva Doka.

Doka Campus – místo pro setkávání, tradici i budoucnost

Otevřený koncept výstaviště Doka Campus je orientován nejen na představení produktové řady Doka, ale zejména jako místo, kde se mohou pohodlně setkávat návštěvníci veletrhu. Rozdělení do několika vzájemně souvisejících celků koncept jen podtrhuje. V areálu bude možné najít nejen tradiční expozici bednicí techniky doprovázenou dynamickými ukázkami, ale také představení nejmodernějších přístupů ke stavebnictví pomocí elektronických nástrojů, a to včetně koncepce virtuální reality pro staveniště.

Tu budou moci zájemci okusit v šestnáctimetrové betonové věži, která bude nejen reprezentovat možnosti ve výstavbě výškových budov, ale zejména ukáže řadu nových technických řešení – a to právě prostřednictvím virtuální reality. Doka VR-AR app (aplikace pro virtuální a rozšířenou realitu Doka – www.doka.com/ar), která je samozřejmě volně ke stažení na stránkách Doka, umožňuje 3D projekci bednění, jejich umístění na vybraném místě i prohlížení plánů nasazení bednění v trojdimenzionálním modelu.

Digitální řešení pro staveniště

Virtuální konstrukce se v blízké budoucnosti stanou každodenním nástrojem a elektronizace a automatizace staveb se bude i nadále zvyšovat. Pro společnost Doka to znamená, že s řešením VDC/BIM budou moci být bednicí systémy a jejich plánování ještě lépe přizpůsobeno typu a tempu stavby, což významně přispěje k úspěchu projektu jako celku. Už dnes Doka nabízí řadu inovativních řešení, která udávají směr v tomto rozjetém trendu.

Inovativní služba Concremote právem sbírá ovace a stala se nenahraditelným partnerem na mnoha staveništích. Jedinečný digitální systém monitorování vývoje pevnosti mladého betonu navíc přichází s řadou softwarových i hardwarových inovací. Zvláštní zmínku si zaslouží například systém předpovědi FORECAST nebo porovnávací systém SCENARIO, který umí pracovat s několika recepturami betonu.

Světovou premiéru bude mít na veletrhu systém DokaXact, který ocení zejména konstruktéři výškových budov. Senzorový systém podporuje rychlost a preciznost výstavby výškových budov při využití samošplhacích bednění. Revoluční systém DokaXact je nezávislou porotou nominován na ocenění „bauma Innovation Award 2019“ jako jedna z nejzajímavějších inovací letošního veletrhu.

Konzultační služba Contact zase obsahuje speciálně vyvinutou senzorovou technologii, která sbírá informace přímo ze stavby a umožňuje optimalizaci stavebních procesů tak, aby projekty mohly být dokončeny včas a v rámci rozpočtu. Mobilní aplikace pro plánování, organizaci a pro kontrolu materiálních i lidských zdrojů přináší velkou výhodu stavitelům zejména díky jednoduchému systému, díky kterému mohou zvyšovat konkurenceschopnost na trhu na základě údajů přímo ze stavby.

Zákaznický portál myDoka a aplikace pro správu vlastního stavu bednění zákazníka (Yard management) jen podtrhuje užitečnost podobných aplikací v rámci každodenního provozu stavby, jak potvrzují tisíce uživatelů těchto služeb po celém světě. Možnosti nejsnazšího nákupu nebo pronájmu bednění i komponentů pak nabízí nedávno představený internetový obchod shop.doka.com.

Bednicí technika pro ještě efektivnější stavbu

Bezpečnost, rychlost a efektivní náklady. To jsou základní teze, se kterými Doka vyvíjí a představuje bednicí systémy. Na veletrhu bauma se budete moci setkat nejen s osvědčenými systémy, ale také s naprostými novinkami.
FreeFalcon je novým bezpečnostním produktem, který reaguje na zvyšující se poptávku po bezpečnosti na staveništi. Systém úvazu pro obsluhu bednění spolu s aktivní reakcí při pádu nabízí perfektní kombinaci bezpečnosti a zároveň mobility tam, kde je nejvíce potřeba – při bednění stropních desek za pomoci nosníkového bednění.

Dokaflex Xbrace představuje evoluční krok tradičního nosníkového bednění Dokaflex. Zaběhlému bednění přináší nové prvky flexibilitu a možnost univerzálního i jednoduchého nasazení. To vše v souladu s moderními bezpečnostními aspekty. Výhodou navíc jde, že všechny stávající systémy Dokaflex mohou být adaptovány na tento evoluční systém.
S rámovým bedněním Framini Doka přináší nejmenšího bratříčka do rodiny rámových stěnových bednění (Framax a Frami) na trhy Latinské Ameriky, Asie a Blízkého Východu. Nové rámové bednění je dobrým příkladem toho, jak Doka reaguje na potřeby jednotlivých trhů a podporuje tak lokální produktivitu.

DokaXlight je dalším rámovým bedněním, které kombinuje lehkost s trvanlivostí a snadným nasazením. Nejlehčí stěnový systém z produkce společnosti Doka je v současné době nasazen na stavbách po celé Evropě a odborníci na bednění shromažďují zkušenosti stavbařů, aby mohli systém dále zdokonalovat.

Umdasch Group Ventures a Form-on na stánku Doka Campus

V rámci veletrhu bauma 2019 se navíc představí i další sesterské společnosti Doka, a to Umdasch Group Ventures a Form-on. První z nich – Umdasch Group Ventures – se zabývá budoucími trendy a novými technologiemi v oblasti stavebnictví a zaměřuje se výhradně na vývoj průlomových potenciálně inovací. V roce 2019 bude inovační centrum skupiny Umdasch představovat tři nová řešení: Contour Crafting (3D tisk ve výstavbě), Neulandt (mobilní prefa zařízení především pro cenově dostupné bydlení) a Contakt (digitizace na pracovišti).

Form-on je dceřiná společnost Doka, která dodává celosvětové nové a použité komponenty pro bednění. Form-on má dvě divize, první je divize COMPONENTS, která dodává prodejcům a výrobcům bednění zcela nové komponenty bednění, jako jsou plechy, nosníky, podpěry a překližky. Druhá divize je USED, která kupuje a prodává různé druhy použitého bednění různých výrobců.

Doka – matador veletrhu bauma

Společnost Doka není na veletrhu bauma žádný nováček, patří k pravidelným vystavovatelům už od roku 1962 a pokaždé do veletržního prostředí přinesla čerstvý vzduch. A to nejen představovanými technologiemi nebo produkty, ale zejména pojetím své expozice a přidanou hodnotou, kterou v rámci prezentace přináší návštěvníkům stánku. Přijďte i vy letos nasát inovativní nápady a zapojit se do života na Doka Campus! Jste vítáni!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*