Infoservis

Jak na výměnu starého radiátoru za nový

Odpovídá Martin Preclík, produktový specialista KORADO

+ Přemýšlíme o výměně starého žebrového radiátoru za nový deskový. Nevím, ale zda se to vyplatí. Mají deskové radiátory nějaké přednosti, kromě hezkého designu?

Design a možnost zvolit vzhled čelní desky a barvu, jsou určitě velkou výhodou nových deskových otopných těles, ale rozhodně nejsou výhodou jedinou. Nové deskové radiátory nevyžadují vysokou investici a jsou v jistém směru efektivnější než ty starší článkové. Moderní otopná tělesa totiž díky své konstrukci obsahují menší množství vody a dokážou tak pružněji reagovat na změny teplot v místnosti. Nedochází k jejímu zbytečnému přetápění, a tedy ani k plýtvání drahou energií. Oproti starým článkovým radiátorům také zabírají podstatně méně místa, při zachování stávajícího výkonu. Na trhu jsou k dostání modely upravené pro rychlou náhradu článkových litinových nebo ocelových radiátorů s připojovací roztečí 500 mm, výměna je tudíž rychlá, a to bez nutnosti řezat nebo svařovat původní připojovací potrubí.

+ A jak na samotnou výměnu?

Samotná výměna radiátoru není časově příliš náročná a lze k ní přistoupit v podstatě kdykoli a v kterémkoli ročním období. Ideální čas je ale po konci topné sezony. Nejprve je potřeba vypustit vodu ze starého radiátoru. Poté je teprve možné jej odšroubovat od připojovacího potrubí, sejmout ze zdi a odmontovat i původní ocelové závěsy. Následně se většinou odkrytá stěna zatmelí a vymaluje. Pak už přichází na řadu samotná montáž nového deskového tělesa. Ta spočívá v instalaci nového uchycení na zeď, pověšení radiátoru a následně jeho opětovné připojení k otopnému systému prostřednictvím původních připojovacích rozvodů. Posledním krokem je napuštění tělesa vodou a jeho odvzdušnění.

-red-

TIP: Vyměňte starý za nový. RADIK KLASIK-R je určen přímo pro rekonstrukce

Potřebujete jednoduše vyměnit starý radiátor za nový a ještě ušetřit? Díky tělesu RADIK KLASIK-R je to možné. Oblíbený deskový radiátor pro rekonstrukce od společnosti KORADO, předního výrobce otopných těles, je vyroben tak, aby ho bylo možné jednoduše připojit na stávající rozvody. Toto deskové otopné těleso je upravené pro rychlou náhradu článkových litinových nebo ocelových radiátorů s připojovací roztečí 500 mm, a to bez nutnosti řezat nebo svařovat původní připojovací potrubí. Otopná tělesa RADIK KLASIK-R lze pořídit v délkách od 400 do 2000 mm, hloubkách od 66 do 155 mm a jednotné výšce 554 mm. Umožňují levé nebo pravé boční připojení na rozvod otopné soustavy. Lze je také bez problému kombinovat se všemi zdroji tepla, včetně tepelných čerpadel a plynových kondenzačních kotlů.

RADIK KLASIK-R je dostupný ve třech provedeních čelní desky, kromě klasické (vertikální prolisy) také ve variantách PLAN (hladká) a LINE (jemné horizontální prolisy). Pro všechna provedení platí možnost volby barevného odstínu tělesa.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*