Infoservis

Novinky na veletrhu FOR PASIV 2020

Novou maltu HELUZ SIDI a překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním prostorem pro venkovní stínicí techniku představí společnost Heluz na veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV, který se koná do 8. února 2020 v PVA EXPO Praha v Letňanech. Návštěvníci stánku společnosti HELUZ navíc pomohou svou účastí k zelenější přírodě. S pomocí české pobočky mezinárodní organizace PEFC a PEFC Česká republika vznikl projekt, kdy za každého příchozího bude vysazen jeden strom. Podle očekávané návštěvnosti veletrhu bude zalesněna plocha zhruba o velikosti jednoho hektaru.

HELUZ SIDI je předem připravená silikátově-disperzní malta pro tenkovrstvé zdění. Můžeme si ji představit jako hustší barvu na malování. Je to z výroby namíchaná směs, nic se do ní už na stavbě nepřidává – odpadá tak riziko jejího znehodnocení neodbornou úpravou, jako je přidání nesprávného množství vody do sypké cementové malty. Stačí otevřít kyblík s maltou HELUZ SIDI, ponořit do ní systémový váleček a je možné nanášet maltu na cihly a zdít.

Jedná se o novou technologii zdění, která zajistí deklarované technické parametry výsledné konstrukce běžně dosažitelným úsilím na stavbě. S maltou HELUZ SIDI se stavba zjednoduší a urychlí, protože nanášení malty válečkem je jednoduché jako malování. Zdivo však vykazuje srovnatelné vlastnosti (mechanické, tepelně technické, akustické, statické) jako při použití cementové tenkovrstvé malty. Malta HELUZ SIDI je vhodná i pro pasivní a nízkoenergetické domy.

Téměř nepostradatelný pro výstavbu nízkoenergetických, pasivních a nulových domů je překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním prostorem pro venkovní stínicí techniku. Jedná se o druhou generaci překladu HELUZ pro umístění venkovních žaluzií, rolet či screenů. V zimě stínicí technika minimalizuje úniky tepla, v létě naopak bránípřehřívání interiérů a zvyšuje komfort bydlení.

Klíčová slova:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*