Infoservis

Obnovení stavebních prací na dálnici D1 v úseku Velký Beranov – Měřín

Dálnice D1 Velký Beranov – Měřín

O nadcházejícím víkendu, tj. v sobotu 27. března se vrací stavební práce na modernizaci úseku dálnice D1 Velký Beranov – Měřín. Stavbu pro ŘSD realizuje sdružení firem Strabag, Metrostav a Eurovia CS.

Letošní práce budou zahájeny instalací dopravně inženýrského opatření v časných ranních hodinách v sobotu 27. března. Provoz zde bude od víkendu veden jedním pruhem ve směru na Brno, a to od sobotního rána do pondělního rána. Dílčí uzavírky „rychlého“ pruhu budou o víkendu probíhat i ve směru na Prahu. Od pondělí bude provoz organizován v režimu 2+2/0 ve směru na Brno.

V pondělí 29. března budou zahájeny samotné stavební práce, konkrétně bude nejprve prováděna demolice a frézování původní vozovky a demolice dvou dálničních mostů.

V letošním roce proběhne modernizace levého jízdního pásu, tj. část dálnice ve směru na Prahu. Součástí prací na tomto úseku bude kromě realizace nového betonového krytu také výstavba dvou nových dálničních mostů a dokončena bude druhá polovina nadchodu pro zvěř (tzv. ekoduktu).

Práce v levém jízdním pásu budou ukončeny do konce prázdnin, do poloviny října pak bude probíhat modernizace středního dělícího pásu, kde bude dokončena kanalizace, zkompletován řídící a informační systém dálnice, vybudovány nouzové přejezdy a osazeno bezpečnější „dvoupatrové“ svodidlo.

Od poloviny října by měla být dálnice již bez omezení. Do konce roku 2021 budou probíhat pouze práce vně dálnice D1 spočívající v dokončení ekoduktu či dokončení oplocení proti vniknutí zvěře. 

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*