Infoservis

Slentex, nová účinná izolace

Slentex® je snadno zpracovatelný a nehořlavý materiál na výhradně minerální bázi, který po mnoho let vyvíjela společnost Aspen Aerogels Inc. v USA v intenzivní spolupráci s BASF. Materiál je dostupný ve formě jednovrstvé pružné rohože s anorganickým aerogelem a má široké spektrum využití ve stavebnictví a v oblasti modernizace budov. Nový produkt poprvé představily obě firmy ve společném stánku na výstavě Insulation Expo Europe (IEX) v Kolíně nad Rýnem 16. a 17. května.

„Naši společnost i BASF těší, že jsme mohli tento nový, vysoce účinný izolační materiál prezentovat mezinárodnímu publiku. Jsme přesvědčeni o jeho velkém potenciálu využití pro moderní energeticky úsporné stavby,“ říká Gregg Landes, zástupce ředitele divize Inovací a strategického vývoje ve společnosti Aspen Aerogels.
Dobré klima v místnosti závisí na správné izolaci
Izolační materiál Slentex® je při hodnotě λD 19 mW / m • K mnohem méně tepelně vodivý než běžně používané materiály, a umožňuje tak vytváření velmi tenkých, přesto však vysoce efektivních tepelně izolačních systémů. Navíc není hořlavý
a spadá do požární třídy A2-s1, d0. Zároveň umožňuje difúzi vodní páry (μ ~ 5)
a díky své hydrofobitě výrazně snižuje riziko vzniku plísní. Slentex® se velmi dobře přizpůsobuje tvaru budov a současně splňuje požadavky na vysokou energetickou náročnost,” říká Dr. Wibke Lölsberg, projektový manažer, který v BASF zodpovídá za uvedení produktu na trh.
Materiál pomáhá architektům efektivně využívat stavební prostor, a to jak v interiéru, tak v exteriéru. Je možné ho použít na historických fasádách, na balkonech, ve vstupních prostorech i v místech, kde jiné izolační materiály selhávají.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*