Infoservis

Stavební výrobek – technologie roku 2019

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ABF vyhlásila výsledky 11. ročníku soutěže Stavební výrobek – technologie pro stavitelství a architekturu 2019. Časopis Stavitel je mediálním partnerem soutěže. Do tohoto ročníku se přihlásilo devět výrobků a technologií a všechny si nějakou cenu odnesly.

Letošní motto: Dobrou stavbu mohou tvořit jen kvalitní výrobky a technologie.

Záštitu Známce kvality v roce 2019 udělili Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo životního prostředí ČR. Předsedou odborné poroty byl Ing. Petr Kučera, CSc. (Svaz zkušeben pro výstavbu), členy poroty Ing. Eva Štejfová (MPO ČR) a Ing. Ladislav Bukovský (ČKAIT).

Dvě zlaté Známky kvality:

Baumit Klima (výrobce BAUMIT, spol. s r.o.) Omítky Baumit Klima svým složením a mikroporézní strukturou představují důležitou vrstvu, která je schopna vázat na sebe vzdušnou vlhkost a v případě potřeby ji opět uvolňovat do prostoru. Optimální tloušťkou jádrových i jednovrstvých omítek je rozmezí 15–25 mm, které zajišťuje maximální účinnost ukládání a uvolňování vzdušné vlhkosti. Lze vybírat z omítek na vápenné bázi, strojně i ručně zpracovatelnými a různými zrnitostmi.


VELUX ACTIVE with NETATMO – řídící jednotka vnitřního prostředí (výrobce Velux Česká republika s.r.o.). Systém zajistí zdravější klima domácnosti – chytré senzory monitorují teplotu, vlhkost a úroveň CO2, otevírají a zavírají střešní okna, rolety a žaluzie.

Pět stříbrných Známek kvality: Schiedel KombiAir (výrobce Schiedel, s.r.o.); COLORCRETE barevný beton (výrobce Českomoravský beton, a.s.); Elektronický stavební deník (výrobce PBW Innovation s.r.o.); iRoof TONDACH – tepelně izolační systém střech (výrobce Wienerberger cihlářský průmysl, a.s.); HELUZ AKU Z 17,5 (výrobce HELUZ cihlářský průmysl v.o.s).

Dvě bronzové Známky kvality: Pastovitá omítka weberpas extraClean aktive (výrobce Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize WEBER); Dolti Collection (výrobce Oresi s.r.o.).

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*