Infoservis

SWIETELSKY získal certifikát informační bezpečnosti

Po několika měsíční přípravě získala společnost SWIETELSKY stavební certifikát ISO 27001 pro řízení bezpečnosti informací. Norma určuje proces řízení rizik a zahrnuje osoby, postupy a IT systémy. Audit provedla mezinárodní společnost LRQA Limited.

„Našim zákazníkům, partnerům a zaměstnancům tím garantujeme, že dodržujeme nejvyšší standardy informační bezpečnosti. Tedy důvěrnost, pravost a dostupnost informací. Podtrhuje to náš zodpovědný přístup k podnikání,“ říká Jiří Kozel, jednatel SWIETELSKY stavební.

Jak upozorňuje Matthias Klinski z koncernu SWIETELSKY, rozvoj digitalizace ve stavebním průmyslu, a s ní rostoucí závislost na informačních technologiích, zvyšuje nároky na průběžné zlepšování práce s informacemi. „Pro nás to znamená, že se musíme připravovat a včas pak reagovat na dynamicky se měnící trh,“ upozorňuje manažer.

Podle Roberta Boušky, vedoucího úseku digitalizace a kybernetické bezpečnosti firmy SWIETELSKY stavební, certifikace znamená pouze začátek a prostor pro další zlepšování. „Fungující a spolehlivé informační systémy představují nepostradatelný základ, jak k dosažení obchodních cílů, tak v oblasti digitalizace společnosti a zavádění metody BIM,“ dodal.

Certifikát ISO 27001 má platnost čtyři roky a poté se musí pravidelně obnovovat.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*