Technologie

Dveře a vrata, kam se podíváš

Dveře typu Schörghuber nabízejí čistý a dokonalý design díky svému provedení

Společnost Hörmann je známá především jako jeden z nejvýznamnějších evropských producentů interiérových a vchodových dveří či garážových vrat. Dlouhodobě se také zabývá zakázkami pro velké klienty, jako jsou například banky nebo nákupní centra.

S výrobky značky Hörmann se můžeme setkat v obchodních centrech IGY1, Olympia Olomouc a v Jenči u Prahy nebo v logistických areálech v Hněvotíně na Olomoucku. K těmto objektům přibývají další realizace. Patří mezi ně například ojedinělý projekt v pražských Radlicích, kde byla v průběhu loňského roku dokončena nová budova ČSOB.

Stavba byla řešena na vysoké úrovni ekologických přístupů, její součástí jsou výjimečná technologická řešení. Ojedinělá je i celková koncepce objektu, který kopíruje reliéf svahu. Na střechách jednotlivých pavilonů vzniknou zahrady, jejichž účel není pouze estetický, především mají zabránit zvyšování teploty během letních měsíců.

Radlická budova ČSOB aspiruje na unikát v evropském měřítku, a to především díky využití zemní energie. K jejímu vytápění a chlazení mají sloužit tepelná čerpadla, která mají prostřednictvím 150 metrů hlubokých zemních vrtů čerpat teplo i chlad koncentrovaný pod budovou. Nelze se tedy divit, že objekt získal klasifikaci LEED Gold. V

zhledem k vysoké náročnosti celé stavby se tomuto standardu museli přizpůsobit i dodavatelé a subdodavatelé z řad stavebních firem. Mezi ně se zařadila i společnost Hörmann, která do budovy ČSOB dodala ocelové dveře Hörmann D65, T30, OIT a hliníkové požární dveře HE311, HE 621 v bezpečnostní třídě RC2, některé vybavené pohony pro automatický provoz.

Úspěšná spolupráce navázaná při vybavování pražské budovy ČSOB pokračuje pro firmu Hörmann i u dalšího objektu, který tato banka staví v Hradci Králové. Koncem letošního února byla podepsána smlouva, na jejímž základě dodá Hörmann do nové budovy ve východočeské metropoli ocelové dveře bezfalcové STS T30, T90 v provedení RC a dřevěné dveře bezfalcové do ocelových blokových zárubní.

Nová budova ČSOB v Hradci Králové, kam společnost Hörmann dodá ocelové dveře bezfalcové STS T30, T90 v provedení RC a dřevěné dveře bezfalcové do ocelových blokových zárubní

Dveře pro rezidenční areály

Interiérové dveře značky Hörmann jsou synonymem německé tradice a kvality. Stále častěji se s nimi setkáme i ve velkých obytných projektech developerů z celé České republiky. Jedná se o areály, které zaujmou architektonickým řešením a splňují technické a ekologické požadavky.

Patří mezi ně i VilaPark Tabulový vrch v Olomouci nebo bytové domy Berounská brána. V obou případech se společnost Hörmann zařadila mezi dodavatele interiérového vybavení, od kterých investoři požadují moderní design a splnění všech technologických zadání.

V nové rezidenční čtvrti VilaPark Tabulový vrch se nacházejí třípodlažní viladomy developera GEMO Development. Projekt zachovává přírodní ráz lokality a nabízí místo pro bydlení s množstvím zeleně a vysokou mírou soukromí. U areálu vznikne sportovně rekreační stezka, budou tu také sportoviště, místa pro odpočinek a dětská hřiště.

Autorem návrhu je studio Chybik + Kristof Associated Architects. Společnost Hörmann vstoupila do projektu už od jeho první etapy, která zahrnuje devět bytových domů. Pro tyto budovy dodala firma 76 bytových vchodových dveří a především více než 400 dřevěných interiérových dveří s povrchem Duradecor.

Berounský projekt developerské společnosti Crestyl nabízí architektonicky promyšlené domy, které uživatelům poskytnou velkorysé interiéry s balkony, terasou nebo předzahrádkou. Důraz byl kladen na prosvětlenost a vytříbený styl. Právě do těchto interiérů se Hörmann postaral už v první etapě výstavby o dodávku 1400 dřevěných interiérových dveří s povrchem Duradecor.

Téměř 90 % z nich je ve variantě Weisslack 9016, zbytek podle individuálních požadavků klientů. V letošním roce pokračuje projekt Berounská brána druhou etapou, kam Hörmann dodává dalších 450 interiérových dveří stejného typu.

Úspěšná spolupráce s Crestylem pokračuje i dalšími projekty. Především se jedná o novou rezidenční čtvrť ve Vysokém Újezdě u Prahy. I tady budou domy vybaveny 300 kusy interiérových dřevěných dveří s dřevěnou obložkovou zárubní od firmy Hörmann.

Garážová vrata s inovovanými pohony

I letos je pro zákazníky společnosti Hörmann připravena Akce 2020, kdy si mohou za zvýhodněné ceny vybrat produkty ze segmentu garážových vrat. Zahrnuje dvě varianty: první se týká sekčních garážových vrat RenoMatic povrch woodgrain v provedení M-drážka. U této varianty si může zákazník vybrat z nabídky šesti barev a tří povrchů.

V základní nabídce je pohon ProLift 700 se dvěma dálkovými ovladači. Akce se vztahuje také na sekční vrata RenoMatic povrch Planar v provedení L-drážka. V nabídce je šest barevných odstínů v provedení Matt deluxe a tři povrchy Decocolor. U těchto vrat je v základní nabídce také pohon ProLift 700. Do akce jsou zařazeny i oblíbené pohony ProMatic a SupraMatic, které v současnosti nabízí Hörmann v inovované variantě čtvrté generace.

  • PROMATIC 4
    Inovovaný pohon této řady má oproti minulé generaci vyšší otvírací rychlost až 20 cm/sec. Vybaven je světelným modulem LED s deseti diodami, může se doplnit o sběrnicový přípoj HCP. Díky němu se výrobky Hörmann připojí do dalších systémů pro chytré telefony.
  • SUPRAMATIC
    U této řady pohonů se v nové generaci zrychlil pohon na 25 cm/sec. Nově má pohon SupraMatic E 4 integrovaný přijímač Blue Secur, díky němuž je možné ovládání pomocí chytrého telefonu. Pohon je vybaven světelným modulem s 30 LED diodami. Tento typ je také možné doplnit o sběrnicový přípoj HCP.
Nový Student House společnost Hörmann vybaví vnitřními dveřmi a vchodovými protipožárními dveřmi typu EI30DP3 z výrobního závodu Schörghuber

Studentské bydlení nové generace

Letos v létě by měla být dokončena ojedinělá stavba, která obohatí pražské Holešovice. Touto budovou je Student House, jehož developer si ke spolupráci vybral špičkové dodavatele. Nechybí mezi nimi ani společnost Hörmann.

V současnosti se jedná o největší projekt studentského bydlení v Praze, který nabídne 529 apartmánů se špičkovými službami. Autorem návrhu je architektonický ateliér Pavla Hniličky a developerská společnost Karlín Group, která se hlásí k nejlepším tradicím městské zástavby. Dům má velkoměstský formát a otevřený parter. Spolu se stromořadím vytvoří příjemné městské prostředí, ve kterém je široký chodník samozřejmostí. Vnitřní uspořádání domu odpovídá typologii hotelu, součástí areálu jsou i studovny a společenský sál.

Architektonicky ojedinělý počin pracuje se špičkovými materiály a předními dodavateli z oboru. Mezi ně se zařadila i společnost Hörmann díky dodávce 1100 kusů vnitřních dveří pro jednotlivé byty. Jedná se o více než 500 vchodových protipožárních dveří typu EI30DP3 z výrobního závodu Schörghuber, který je součástí skupiny Hörmann. Další část dodávky představují dveře do koupelny (klasické dřevěné dveře do ocelové zárubně) a 100 kusů dveří do společných prostor.

Nový Student House společnost Hörmann vybaví vnitřními dveřmi a vchodovými protipožárními dveřmi typu EI30DP3 z výrobního závodu Schörghuber

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*