Technologie

Nástup inteligence do zámků i klíčů

S Inteligentním Zámkem Netatmo uživatel spravuje a sdílí přístup do svého domova jednoduchým a zcela bezpečným způsobem. Své vstupní dveře zamyká a odemyká zasunutím Inteligentního Klíče do Zámku stejně jako v případě normálního klíče, nebo pomocí aplikace Netatmo Security.

V aplikaci si uživatel může nastavit libovolný počet Inteligentních Klíčů na otevření svého Zámku a jediným kliknutím deaktivovat ztracený nebo ukradený Inteligentní Klíč. Bez ohledu na aktuální polohu lze také hostům poslat pozvání na chytrý a tím jim umožnit přístup do svého bytu.

Cíleno na komfort

„Inteligentní Zámek a Klíče Netatmo zvyšují bezpečnost domova a zároveň poskytují našim uživatelům větší autonomii v běžném životě. Uživatel otevře nebo zavře dveře ze svého chytrého telefonu, a nemusí tak čekat celou věčnost na zámečníka, když své klíče zapomene v práci nebo uvnitř bytu,“ vysvětluje Fred Potter, zakladatel společnosti Netatmo a technický vedoucí programu Eliot společnosti Legrand.

„Inteligentní Zámek byl vyvinut tak, aby odolal fyzickým nebo počítačovým útokům, a získal nejpřísnější certifikáty ve svém oboru. Uspokojuje rostoucí poptávku uživatelů v oblasti užitečných a spolehlivých výrobků bez předplatného.“

Uživatel ovládá všechny funkce Inteligentního Zámku a Klíčů přímo z aplikace Netatmo Security. Může v mžiku a bez omezení nastavit tolik Inteligentních Klíčů, kolik si přeje, a umožnit tak přístup do bytu všem členům své rodiny.

Pokud chce uživatel sdílet přístup do svého domova s někým dalším, stačí, aby jim poslal pozvání pomocí své aplikace bez ohledu na to, zda je v práci nebo na dovolené. Není tak nutné nechávat klíče u sousedů nebo pod rohožkou, protože pozvání nahrazuje vstupní klíč. V případě dočasného pronájmu turistům jim ze svého chytrého telefonu poskytne přístup do bytu prostřednictvím pozvání a na konci pronájmu přístup stejným způsobem zruší, aniž by musel být fyzicky přítomen.

Oříšek pro hackery

Inteligentní Zámek Netatmo byl vyvinut tak, aby odolal fyzickým a počítačovým útokům. Má certifikáty A2P*, BZ+ a SKG***, což jsou osvědčení pro nejzabezpečenější zámky v Evropě. Zámek funguje prostřednictvím Bluetooth, a nepotřebuje tak připojení k internetu.

Komunikuje s Inteligentními Klíči pomocí systému Near-Field Communication (NFC). Klíče jsou nenapadnutelné a bez možnosti duplikace. V případě ztráty nebo krádeže Klíčů zůstává přístup do domova zabezpečený: uživatel je může deaktivovat ze svého chytrého telefonu v reálném čase, aniž by musel měnit celý Zámek.

Bezpečnost osobních údajů uživatelů je zajištěna tím, že přístupová povolení a identifikační údaje každého Klíče jsou uloženy místně v Inteligentním Zámku a nikoli v Cloudu.

Inteligentní Zámek je vybaven akceleračním měřidlem, které detekuje vibrace související s případným pokusem o vloupání. Pokud se uživatel nachází v dosahu signálu Bluetooth Zámku, má přes aplikaci přístup k historii použití vstupních dveří, a může tak zjistit, zda se někdo nepokusil dveře vypáčit.

Stačí vyměnit vložku

Inteligentní Zámek Netatmo se instaluje výměnou za vložku stávajícího zámku. Uživatel může instalovat ve svém domově tolik Inteligentních Zámků, kolik si přeje, a používat přitom pouze jeden Inteligentní Klíč. Je jedno, zda se jedná o vstupní dveře, dveře do garáže nebo dokonce dveře v práci, pro všechny Zámky stačí jediný Klíč. S těžkými a objemnými svazky klíčů je konec!

Inteligentní Zámek je vybaven bateriemi s dvouletou výdrží. Jakmile baterie začne slábnout, je uživatel upozorněn zvláštním zvukovým signálem při zamykání nebo odemykání dveří nebo pomocí oznámení na svém chytrém telefonu, pokud se nachází v dosahu signálu Bluetooth Inteligentního Zámku.

Když se baterie úplně vybije, může uživatel používat k otevření dveří záložní připojení micro-USB, dokud baterii nevymění. Všechny funkce Inteligentního Zámku jsou k dispozici zdarma. Za používání Zámku nebo za přístup k jeho informacím se nevyžaduje žádné předplatné ani další poplatky.

Kompatibilita s Apple HomeKit

Inteligentní Zámek je kompatibilní se systémem Apple HomeKit. Uživatel tak může propojit Inteligentní Zámek s dalšími připojenými zařízeními a vytvářet různé kombinace scénářů upravených na míru svým potřebám.

Může například rozhodnout, že po otevření dveří se v bytě rozsvítí všechna světla. Inteligentní Zámek a Klíče Netatmo byly oceněny v kategorii „Home Appliances“ prestižní soutěže „CES 2020 Innovation Awards“.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*