Technologie

SLIMFLOW® vytvoří dokonalou plochu

Samonivelační potěr Slimflow je stejně jako Anhyment velmi vhodný pro plošné sálavé podlahové vytápění – pro topné fólie a rohože i pro teplovodní vytápění. Doporučuje se ho používat tam, kde je málo místa na roznášecí vrstvu potěru.

Specializovaný litý anhydritový potěr SLIMFLOW® byl navržen zejména pro rekonstrukce a reprofilace podlahových souvrství a představuje vyspělou generaci podlahových hmot především v rodinných domech, bytové a občanské výstavbě. Lze jej použít jako připojený, oddělený nebo plovoucí či vytápěný potěr. Vyniká vysokou tekutostí, absencí pórů a také pevností, takže dokonale vyrovná případné nerovnosti nebo vyplní prostory mezi trubkami či kabely podlahového topení.

Slimflow se vyrábí v souladu s požadavky ČSN EN 13813 v jedné podobě, a to jako potěr s charakteristikou CA-C35-F7. Umožňuje provedení podlahové konstrukce s tolerancí rovinnosti ±2 mm na 2 m. Vytváří tedy optimálně rovnou plochu pod finální nášlapnou vrstvu bez nutnosti vyztužení.

Obsahuje rozptýlená nekovová vlákna pro vylepšení mechanických vlastností a omezení tvorby trhlin, dále také přísady pro lepší přídržnost k podkladu a pro optimalizaci vysychání. Slimflow vyrábí skupina Českomoravský beton, významný výrobce transportbetonu a speciál ních směsí.

Technické parametry
 • Třídy pevnosti v tahu za ohybu dle ČSN EN 13813: F7
 • Třída pevnosti v tlaku dle ČSN EN 13813: C 35
 • Pochůznost: 18–36 hodin (v závislosti na meteorologických podmínkách a podmínkách stavby)
 • Zatěžování možné po 4 dnech
 • Objemové změny: ±0,1 mm
 • Zpracovatelnost: 3 hodiny
 • Zpracovatelnost na ploše: 15 minut
 • Použitelný bez přívodu vody a elektřiny
 • Slimflow lze pokládat za teplot v rozmezí: +8 °C až +25 °C
 • Ošetřování: první dva dny chránit před průvanem a přímým slunečním zářením; po 3–5 dnech odstranění sintrové vrstvy a je doporučeno intenzivní větrání 
Slimflow vytváří optimálně rovnou plochu pod finální nášlapnou vrstvu bez nutnosti vyztužení. Obsahuje rozptýlená nekovová vlákna pro vylepšení mechanických vlastností a omezení tvorby trhlin, dále také přísady pro lepší přídržnost k podkladu a pro optimalizaci vysýchání.

Praktické použití

Specializovaný litý potěr Slimflow se používá primárně jako silnovrstvá samonivelační vyrovnávací stěrka na stávající podlahové roznášecí vrstvy. Slouží poté buď jako podklad pod finální nášlapnou vrstvu (PVC, dlažba, koberec, parkety), nebo jako nášlapná vrstva s povrchovou úpravou epoxidovými stěrkami. Potěr Slimflow lze použít i jako samostatnou roznášecí vrstvu do podlahového souvrství.

Samonivelační anhydritový potěr Slimflow se perfektně hodí pro rekonstrukce či reprofilace podlah. Opravují se s ním stávající potěrové vrstvy nebo se používá jako připojený potěr pro anhydritové i pro cementové podklady. Perfektně se hodí i pro dorovnání požadované výšky podlahy u novostavby, a to již od 15 mm. Své uplatnění má i v kuchyních, kde představuje řešení rovinnosti a únosnosti stávající podlahy.

Pomůže zvýšit sílu podkladu a připraví příjemnou rovinu pro instalaci nové nášlapné vrstvy a zařízení kuchyně. Je ale třeba myslet na použití hydrostěrky na povrch potěru v případě, že v kuchyni bude umístěna myčka na nádobí či pračka. Slimflow se používá také jako podklad pro tenčí, nový nášlapný materiál laminátových či dřevěných podlah.

Vysoká pevnost potěru na jeho povrchu je velmi vhodná pro náročnější podlahoviny, jako jsou právě dřevěné lepené prvky. Rovinnost je pak příjemná pro laminátové či vinylové kazety.

Litý anhydritový potěr Slimflow je stejně jako Anhyment velmi vhodný pro plošné sálavé podlahové vytápění – jak pro topné fólie a rohože, tak teplovodní vytápění. Je ale třeba, aby podklad byl omezeně stlačitelný, volná tloušťka potěru pak musí být minimálně 25 mm. Slimflow se s podlahovým vytápěním doporučuje používat tam, kde je málo místa na roznášecí vrstvu potěru a není možné jiné řešení.

Slimflow – výhody použití
 • Šetří skladovací a výrobní prostory na stavbě
 • Vysoká tekutost zajišťující dosažení vodorovné plochy 
 • Vysoká kvalita a stabilní konzistence
 • Plně automatizovaná výroba
 • Průběžná kontrola vlastností a kvality výsledného produktu
 • Vhodný jako připojený potěr na starší podklady
 • Vhodný pro občanskou i bytovou výstavbu
Litý anhydritový potěr Slimflow je vhodný jednak jako připojený potěr na starší podklady, či z něj lze v nestandardních případech výsledné stavby vytvořit tenčí roznášecí vrstvu podlahy.

Výroba a doprava na stavbu

Slimflow se vyrábí pomocí moderní, počítačem řízené technologie. Na stavbu se dopravuje hlavně autodomíchávačem, případně mobilním výrobním zařízením Bremat. Na místo uložení se hotový potěr přímo čerpá, což znamená, že na místě nezůstávají zbytky nespotřebovaného materiálu – potěr je tudíž šetrný k již upraveným plochám.

Na stavbě není potřeba přípojky vody a zdroj elektrické energie. Dostupnost a možnost dodávky je nutné zkonzultovat s obchodním zástupcem pro lité potěry.n Výrobcem litého anhydritového potěru Slimflow je skupina Českomoravský beton, která dodává své výrobky po celé České republice a zároveň nabízí k litým podlahám zdarma technické poradenství a konzultace.

Více na www.lite-smesi.cz.

Slimflow se na stavbu dopravuje autodomíchávačem, případně mobilním výrobním zařízením Bremat. Pro uložení na místo stavby se využívá čerpací technika.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*