Technologie

Úspornější, modernější a nově i jako hybrid

Ucelená nabídka vozů Ford Tranzit

Spolehlivost. Nízké provozní náklady. Nesmírně široká nabídka variant, ze kterých si vybere opravdu každý. To jsou faktory, které udělaly z Fordu Transit bestseller. Řada Transit je v užitkových automobilech jedničkou na evropském trhu. Jde o nejprodávanější značku užitkových vozů v období od roku 2015 na dvaceti tradičních evropských trzích, na nichž je Ford zastoupen prostřednictvím svých národních prodejních organizací. Lehké užitkové vozy s modrým oválem na masce ale vděčí za svůj trvající úspěch i tomu, že výrobce neusíná na vavřínech a průběžně tyto modely zdokonaluje.

Velký Transit s nosností do dvou tun i menší „jednotunový“ Transit Custom vjíždějí do nového modelového roku s ještě úspornějšími motory, vyšší nosností a nejnovějšími technologiemi včetně online konektivity. Vylepšením prošlo více než 4600 jednotlivých součástí. Pohonné jednotky i asistenční systémy jsou modernější. Celkově to znamená, že nový Ford Transit odveze ještě více nákladu, spotřebuje ještě méně paliva a obsluhuje se ještě snadněji.

Výkonnější i úspornější

Vyspělý vznětový motor 2.0 EcoBlue prošel další optimalizací zaměřenou na snížení spotřeby. Dosavadní nabídku variant motoru EcoBlue – 79,2 kW (108 k), 96 kW (130 k) a 125 kW (170 k) – rozšiřuje nové provedení 136 kW (185 k), jež se zároveň pyšní točivým momentem 415 Nm.

Provozovatelé, požadující ještě nižší spotřebu paliva, si mohou objednat nový Ford Transit v inovativním provedení se 48V mild-hybridním pohonem. V provozu s vysokým podílem zastavování a opětovných rozjezdů sníží toto inovativní řešení spotřebu paliva až o osm procent!

Evoluce i revoluce pro Transit Custom

Podobné novinky jako nový „velký“ Transit nabízí rovněž oblíbený Transit Custom. I ten se dočkal vylepšeného vznětového motoru 2.0 EcoBlue včetně vrcholné 136kW varianty a verze mild-hybrid. Na jaře 2020 však rozšíří nabídku ještě inovativní Transit Custom Plug-in Hybrid. Je schopen jízdy pouze na elektrický pohon, kdy samozřejmě neprodukuje žádné výfukové emise. Dojezd na elektřinu činí až 56 km.

Díky zážehovému motoru Ford 1.0 EcoBoost, který zde slouží k prodloužení dojezdu po vybití akumulátoru, se však vůz může pochlubit celkovým dojezdem přesahujícím 500 km.

Unikátní přednosti elektrifikovaných variant ocenila i porota odborníků z 25 zemí, když udělila modelům Ford Transit Custom Plug-in Hybrid a Mild-Hybrid nejvyšší ocenění v prestižní mezinárodní anketě International Van of the Year (mezinárodní dodávka roku).

Pro Transit Custom je nově k dispozici také rozšířená soustava pokročilých asistenčních technologií, od aktivního parkovacího asistentu přes inteligentní adaptivní tempomat a asistent jízdy v pruzích až po systém hlídání mrtvých úhlů s funkcí pro jízdu s přívěsem. Specialitou modelu je integrovaný střešní nosič. Když není zrovna zapotřebí, jednoduše se sklopí do střechy. Tím se i bez pracné demontáže sníží aerodynamický odpor, a tedy i hlučnost a spotřeba paliva.

Legenda s úvěrem

Do konce března 2020 lze získat legendární Transit s úvěrem Ford Credit bez navýšení. Pro Transit Custom Ford poskytuje při financování Ford Credit dvě servisní prohlídky během dvou let zdarma. Nabídka financování Ford Credit platí pouze pro podnikatele od 15. 1. do 31. 3. 2020 a není závaznou nabídkou na uzavření smlouvy.

Financování s úrokem 0 % platí jen pro model Transit, neplatí pro modelové řady Courier, Connect, Custom. Servisní smlouva FORD SERVICE PLAN – dvě pravidelné servisní prohlídky předepsané výrobcem během dvou let pouze při financování Ford Ideal od Ford Credit od 15. 1. do 31. 3. 2020, neplatí pro plug-in hybridní verze.

Je to nejprodávanější značka užitkových vozů v období od ledna roku 2015 do listopadu 2019 na dvaceti tradičních evropských trzích, na nichž je Ford zastoupen prostřednictvím svých národních prodejních organizací.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*