Zajímavé stavby

Zelený kancelářský komplex v Budapešti

Komplex kancelářských budov Váci Greens

V srdci nejznámější obchodní čtvrti v Budapešti na více než 130 000 m² se rozkládá komplex kancelářských budov Váci Greens. Své jméno nese po nejstarším a věhlasném bulváru maďarské metropole Váci utca. Skla do jedné z budov projektu dodala společnost Guardian Glass.

Váci Greens se skládá z 6 kancelářských bloků (označených od A do F). Výstavba projektu probíhala ve fázích trvajících přes 13 let, poslední budova byla dokončena v roce 2020. Budova D postavená na 14 000 m² z dílny maďarského architektonického studia Vikár & Lukács je osazena trojsklem Guardian Glass typu SunGuard® SNX 60 se solární kontrolou.

První budova s nejvyšší zelenou certifikací v Maďarsku

Váci Greens je prvním kancelářským komplexem v Maďarsku, který byl oceněný zelenou certifikací BREEAM ‘Excellent’ svědčící o mimořádné kvalitě a šetrnosti projektu vůči životnímu prostředí. Použité sklo Guardian SunGuard® SNX 60 se vyznačuje výbornou tepelnou izolací, vysoce transparentním vzhledem a konzistentní barvou spolu s nízkou odrazivostí. Svými parametry tak pomáhá snižovat energetické náklady na umělé osvětlení, klimatizaci a topení. Díky neutrálnímu vzhledu se perfektně hodí pro zcela prosklené fasády.

Celý komplex Vácí Greens poskytuje zázemí i obchodům a je důmyslně propojen venkovními zelenými prostory s terasami určenými k odpočinku a setkávání místních. Vytváří se tak jedinečná městská harmonie, kde koexistují prostory pro práci i volný čas.

-red- 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*